AktualnośćiGmina Ścinawa

Gotowy strop nad parterem, kończą ściany na piętrze (FOTO)

Trwają zaawansowane prace związane z modernizacją kamienicy w ścinawskim rynku. Ekipa budowlana zakończyła już działania dotyczące betonowania parteru, finalizuje także takie prace na pierwszym piętrze, których zwieńczeniem będzie wylanie stropu. Przebudowa obiektu przy ulicy Rynek 5B jest związana z realizacją zadania pn.: „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”, na które ścinawski samorząd pozyskał dotychczas aż 11,4 mln zł bezzwrotnego wsparcia, głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

– Aktualnie betonujemy ostatnią ścianę na piętrze. Wcześniej wylaliśmy strop nad parterem, 3 żelbetowe ściany, klatkę i schody. Można powiedzieć, że kontynuujemy prace związane z betonowaniem, które najprawdopodobniej potrwają do marca – tłumaczy Leon Raba, właściciel firmy Budokomplex.

Wizualizacje kamienicy:

Przypomnijmy, że sam budynek, to jeden z elementów trwającej rewitalizacji centrum Ścinawy, a wykonawca – firma Budokomplex Leon Raba z Lubina, zgodnie z zawartą umową, otrzyma za swoją pracę kwotę 4.810.805,49 zł.

Galeria z aktualnie realizowanych robót: