AktualnośćiGmina Ścinawa

Gmina przekazała sprzęt do Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie (FOTO)

Kierujący Ośrodkiem Alzheimerowskim w Ścinawie wystąpili z wnioskiem do lokalnego samorządu o wsparcie i zakup trzech koncentratorów tlenu do placówki, wszystko z powodu trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Gmina pozytywnie zareagowała na prośbę i zakupiła potrzebny sprzęt. Radne Monika Żogalska oraz Renata Kudzia, przekazały dzisiaj w imieniu burmistrza urządzenia niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom ośrodka.

– Ośrodek Alzheimerowski, który funkcjonuje w Ścinawie od 13 lat, pomaga potrzebującym, organizuje międzynarodowe konferencje, w których udział biorą sławni medycy. Placówka to bez wątpienia jedna z wizytówek Ścinawy, w której przebywają starsze, schorowane osoby, wśród nich wielu mieszkańców naszej gminy. Jako przedstawiciele lokalnej społeczności dokładamy dziś cegiełkę do poprawy bezpieczeństwa pacjentów – tłumaczy Renata Kudzia, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ścinawie.

Gmina Ścinawa zakupiła 2 koncentratory „Invacare Perfecto 2” oraz 1 „Invacare Platinum S” wraz z dostawą za łączną kwotę: 3.390,00 zł.

– Bardzo dziękuję samorządowym władzom, za pochylenie się nad naszą prośbą. Dotychczas nie mieliśmy na wyposażeniu takich urządzeń, bo i nie było takiej potrzeby. Pandemia koronowirusa niesie niestety ze sobą kolejne zagrożenia, nasi pacjenci to głównie osoby starsze i najbardziej narażone na skutki zakażenia, stąd apel do burmistrza Ścinawy – mówił prezes zarządu ośrodka Artur Parafiński.

Samorząd w obliczu pandemii koronowirusa wspomaga funkcjonujące w Ścinawie jednostki i organizacje, wcześniej gmina przekazywała artykuły ochrony indywidualnej właśnie Ośrodkowi Alzheimerowskiemu oraz Fundacji „Przystań”, w której odbywają się Warsztaty Terapii Zajęciowej „Uśmiech”.