AktualnośćiGmina Ścinawa

Przyległe do rynku ulice przebudowywane (FOTO)

Firma WASBUD z Grodkowa kontynuuje prace związane z realizacją zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”. Wykonawca prowadzi roboty ziemne, związane z budową nowej kanalizacji, która zostanie rozdzielona na sanitarną i deszczową. Przypominamy, że w strefie rewitalizowanej, przed położeniem nawierzchni ulic i chodników, które zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków będą głównie granitowe, powstanie również nowa sieć wodociągowa, oświetleniowa oraz gazowa. Wszystko dzięki bezzwrotnemu wsparciu na poziomie 11,4 mln złotych, które ścinawski samorząd uzyskał głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Aktualnie WASBUD prowadzi prace w ramach 1. etapu działań, w obrębie ulic: Orlej, 1 Maja, Rynek oraz Grodzkiej. Poniżej mapa odcinków zamkniętych dla ruchu samochodowego:

Po drugiej stronie rynku firma Budokomplex Leon Raba przebudowuje kamienicę po byłym GS. Środki na modernizację obiektu pochodzą z tej samej dotacji. O aktualnie prowadzonych pracach pisaliśmy w artykule: Kamienica zabezpieczona, kontynuują dalsze prace (FOTO).