AktualnośćiGmina Ścinawa

Więcej pociągów do Wrocławia! (FOTO, WIDEO)

W dniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego mamy dobrą wiadomość dla studentów dojeżdżających do stolicy Dolnego Śląska i osób pracujących we Wrocławiu. Wraz z nowym rozkładem jazdy, od 13 grudnia, pojawi się więcej połączeń na odcinku Ścinawa – Wrocław, a kursy już w 70 % obsługiwane będą nowszym taborem. Natomiast od wiosny przyszłego roku linię obsługiwały będą wyłącznie nowe składy! Wszystko dzięki zaangażowaniu ścinawskich samorządowców, wsparciu władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i członka zarządu Tymoteusza Myrdy oraz rozwojowi dolnośląskiego zakładu PolRegio.

Krótszy czas oczekiwania na pociąg i większa swoboda wyboru pory wyjazdu i powrotu z Wrocławia. Takie korzyści ze zwiększania liczy par połączeń kolejowych będą płynęły dla mieszkańców miejscowości położonych na linii Wrocław Główny – Głogów, czyli również dla mieszkańców gminy Ścinawa.

– Po kilkumiesięcznych staraniach, potwierdzają się dobre informacje dla mieszkańców Ścinawy i innych miejscowości położonych na linii kolejowej Wrocław Główny – Głogów – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Po zmienionym rozkładzie jazdy będzie więcej par połączeń w dni robocze. Do tej pory mieliśmy czternaście par, a teraz ma być ich aż dwadzieścia – uzupełnia.

Na tym jednak dobre informacje się nie kończą, bowiem pasażerowie na wspominanej trasie będą podróżowali nowszymi pociągami.

– Chodzi o tabory z klimatyzacją, Wi-Fi w pociągu czy gniazdkami do ładowania laptopów lub telefonów. Zapewnimy skok jakościowy pod względem oferty rozkładowej, ale i komfortu podróży – potwierdza Adam Gajda, dyrektor dolnośląskiego zakładu PolRegio.

– To wszystko jest odpowiedzią na sygnały, które zgłaszał nam burmistrz Ścinawy i jego radni oraz sami Dolnoślązacy podróżujący „nadodrzanką” – komentuje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiadający za transport. – Nasze rozmowy z Polregio na temat liczby połączeń na tej trasie i warunków, w jakich są one realizowane, idą w dobrym kierunku.

Dodatkowe pary połączeń na linii Głogów – Ścinawa – Wrocław pojawią się w nowym rozkładzie od 13 grudnia. Już wtedy trasę obsługiwały będą w większości zmodernizowane pociągi, a wiosną pasażerowie będą mogli już całkowicie zapomnieć o niewygodnych i wysłużonych składach.

Źródło: lubin.pl, TV Regionalna, scinawa.pl