AktualnośćiGmina Ścinawa

Umowy na piecowe granty (FOTO)

Gmina Ścinawa podpisuje umowy z mieszkańcami i właścicielami nieruchomości na wymianę tzw. „kopciuchów” na ekologiczne źródła ciepła, w ramach zadania „Poprawa efektywności energetycznej poprzez wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie gmin legnicko-głogowskiego obszaru interwencji”. Pierwszy nabór cieszył się sporym zainteresowaniem, aż 117 beneficjentów otrzyma wsparcie na wymianę pieców. Warto wspomnieć, że wszyscy aplikujący spełnili kryteria. Przypomnijmy, że dzięki pozyskanej przez gminę dotacji do dyspozycji mieszkańców jest łącznie aż 4 mln zł, dla pojedynczego wnioskującego wsparcie może wynosić nawet 20.000,00 zł.

– Pozyskaliśmy niebagatelne wsparcie na realizację tego zadania, Ścinawa jako lider projektu otrzymała 4 miliony złotych, które w całości zostaną przekazane mieszkańcom. Za nami pierwszy nabór, dziś podpisujemy z Państwem umowy na dotacje – mówił Krystian Kosztyła.

– Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców chce wymieniać źródła ciepła na bardziej ekologiczne, to pokazuje, że jesteśmy coraz bardziej świadomi. Paląc w „kopciuchach” trujemy środowisko, a więc pogarszamy warunki bytowe naszej lokalnej społeczności. Gratuluję Państwu i trzymam kciuki za szybką realizację Waszych inwestycji – uzupełniał Marek Szopa, przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie.

Dzięki pozyskanym przez gminę Ścinawa środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 mieszkańcy mogą otrzymać nawet 70% wsparcie dla kosztów inwestycji, maksymalnie do 20.000,00 zł!

W ramach 1. naboru łączna kwota dotacji wyniesie: 1.626.065,48 zł. O zakończonym naborze pisaliśmy: http://nowa.scinawa.pl/index.php/2020/09/04/najwiecej-wnioskow-jest-o-dotacje-na-piece-gazowe/

W przyszłym roku przewiedziano kolejne dwa nabory.