AktualnośćiEdukacjaŚcinawa

Inauguracja roku szkolnego i pasowanie pierwszaków (FOTO)

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie odbyło się dziś w sali gimnastycznej miejscowej „trójki”. W apelu z udziałem klas I oraz IV uczestniczyli: przedstawiciele lokalnego samorządu, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie, którzy 1. września rozpoczęli kolejny etapy swojej edukacji. Zainaugurowany rok, dla całej społeczności szkolnej, z uwagi na pandemiczne obostrzenia, będzie inny niż wcześniejsze. Po wiosennym okresie zdalnego nauczania nadszedł czas na powrót do zajęć stacjonarnych, ale z zachowaniem tzw. reżimu sanitarnego.

– Edukacja w pandemii nie będzie łatwa, ale jestem przekonana, że wszyscy podołamy tym wyzwaniom i nauczymy się funkcjonować z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówiła podczas inauguracji dyrektor placówki Jolanta Szulc. – Zrobimy wszystko, aby nasi pracownicy, nauczyciele i uczniowie czuli się bezpiecznie – zapewniła dyrektor.

Podczas apelu odbyło się także pasowanie na pierwszoklasistę. Po przejętych minach najmłodszych uczniów można było stwierdzić, że ten dzień był dla nich pełen wrażeń.

– Życzę powodzenia wszystkim uczniom, oby podczas półrocznego podsumowania, a później zakończenia roku szkolnego wszyscy mogli powiedzieć, że osiągnęli założone cele i dobre wyniki – powiedział podczas wystąpienia burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Życzliwość i pomoc nauczycieli na pewno pozwoli czuć się Wam tu bardzo dobrze – dodał burmistrz.

Po apelu wychowawcy poinformowali uczniów i obecnych na inauguracji rodziców o zasadach związanych z funkcjonowaniem szkoły w warunkach pandemii. Przekazali również plany lekcji na następny dzień.

– Tak jak zapewnialiśmy, dementując wcześniejsze plotki, nie ma mowy o dwuzmianowości – podkreśliła Jolanta Szulc. – Szkoła obecnie posiada wystarczającą liczbę klas na ilość prowadzonych w naszej placówce oddziałów – uzupełniła.

FOTO: Urszula Noszczyńska