AktualnośćiGmina Ścinawa

Niska frekwencja w gminnych szkołach

Zgodnie z decyzją rządu uczniowie klas I-III mogli wczoraj wrócić do szkół, wcześniej wychowawcy informowali rodziców o takiej możliwości. W Zespole Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie prowadzone są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w Szkole Podstawowej w Tymowej zajęcia wychowawcze – przyjęty plan pracy wynika z bardzo niskiej frekwencji. Uczniowie klas ósmych mogą korzystać z indywidualnych konsultacji.

Dziś w ścinawskiej podstawówce z klas I-III nie pojawił się żaden uczeń, a wczoraj tylko 2, z kolei z zajęć w oddziale zerowym skorzystała 3 dzieci. – Uznaliśmy, że w związku z tak małym zainteresowaniem do pracy z dziećmi oddelegujemy panie ze świetlicy, które będą organizowały im czas. Wcześniej robiliśmy rozeznanie wśród rodziców i zgłoszono, że do szkoły będzie uczęszczało zaledwie 5 uczniów. Rośnie natomiast frekwencja w przedszkolu, które otworzyliśmy już 6 maja, dziś pojawiło się w nim 9 maluchów – mówi Jolanta Szulc, dyrektor ZS-P w Ścinawie.

Natomiast do szkoły w Tymowej od wczoraj uczęszcza klasa III, czyli łącznie 7 uczniów, dzięki czemu wychowawca może prowadzić stacjonarne zajęcia dydaktyczne.

Od poniedziałku uczniowie klas IV-VII będą mogli korzystać z indywidualnych konsultacji.