AktualnośćiGmina Ścinawa

Gminna pomoc dla seniorów utrzymana, warto pomagać

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie, mimo panującej epidemii koronawirusa, realizuje swoje zadania w kontekście opieki nad osobami starszymi i schorowanymi. Pracownicy ośrodka dbają o podopiecznych, świadcząc również opiekę specjalistyczną. Z uwagi na ograniczenia kadrowe MGOPS-u apelujemy do mieszkańców gminy Ścinawa, by zainteresowali się swoimi starszymi sąsiadami i w miarę możliwości wyręczali ich w robieniu zakupów czy załatwianiu sprawunków, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności. W innych miejscowościach taka bezinteresowna i wolontariacka pomoc doskonale się sprawdza!

Na przykład na terenie Lubina, Głogowa i Polkowic swoją pomoc osobom starszym, samotnym i schorowanym zadeklarowali krwiodawcy-ratownicy będący członkami Stowarzyszenia Maltański Legion, o czym możemy przeczytać TUTAJ.

O wparcie dla seniorów i sąsiadów w potrzebie apeluje również Powiat Lubiński. – To właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na zachorowanie. Wiele z nich w obawie przed #koronawirus.em nie wychodzi z domu. Rozejrzyjmy się dookoła, może ktoś potrzebuje naszej pomocy w pójściu do sklepu po zakupy, do apteki czy wyprowadzeniu psa – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym powiatu.

Jednocześnie przypominamy, że od poniedziałku 16 marca jednostka MGOPS w Ścinawie działa w trybie wewnętrznym, petenci nie są obsługiwani stacjonarnie (w siedzibie). Kontakt wyłącznie pod numerem telefonu: 76/ 841 26 52 lub pocztą elektroniczną: mgops@scinawa.pl.