AktualnośćiEdukacja

Rusza przebudowa szkoły i przedszkola (FOTO)

Zakład Ogólnobudowlany „OLMAX” z Wołowa dokona przebudowy pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie przy ulicy Królowej Jadwigi. Umowa z wykonawcą została zawarta w miniony wtorek 25 lutego, a jej przedmiot ma zostać zrealizowany do 15 sierpnia br. Oprócz adaptacji parteru dwóch segmentów oraz łącznika, gdzie m.in. z wyższych kondygnacji przeniesione będą świetlica i biblioteka, dostosowana do wymogów ochrony przeciwpożarowej ma być część przedszkolna, tam właśnie powstanie dodatkowa klatka schodowa. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach, a prowadzone będą pod szczególnym nadzorem dyrekcji, inspektora BHP oraz ścinawskiego magistratu.

Inwestycja obejmuje również modernizację istniejących sanitariatów, powiększenie okien frontu budynku do wysokości w świetle 125 cm oraz dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych objętego przedsięwzięciem parteru segmentów B i C. Ponadto w ramach zadania przebudowana zostanie także część przedszkolna, by dostosować ją do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych – zmodernizowana zostanie istniejąca klatka schodowa i powstanie nowa, wydzielone będą również strefy pożarowe, wszystko wg ścisłych zaleceń strażaków z PSP w Lubinie.

Zleceniodawca w ramach zawartego kontraktu za zrealizowanie przedmiotu umowy wypłaci wynagrodzenie w łącznej wysokości 1.789.615,80 złotych.

– Zapewniam, że bezpieczeństwo dzieci uczących się w przebudowywanej szkole i przedszkolu nie będzie w żaden sposób zagrożone. Dyrekcja, sam wykonawca i gmina nadzorująca inwestycję dołożą wszelkich starań, by prace w jak najmniejszym stopniu wpływały na komfort nauczania. Wiem też, że firma „OLMAX” remontowała w przeszłości obiekty oświatowe i ma doświadczenie w organizacji pracy w tak szczególnych miejscach. Ponadto cześć zadań zrealizowana będzie w okresie wakacyjnym, dodatkowo na wtorkowym spotkaniu ustaliliśmy, że najbardziej uciążliwe prace, związane na przykład z hałasem czy pyleniem, będą realizowane po godzinach pracy szkoły – mówi Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim urzędzie.

Zdjęcia ze spotkania podczas którego podpisano umowę i wizytowano obiekt: