AktualnośćiSport

Charytatywny turniej piłki nożnej- gramy dla Katarzyny Paluszek

W sobotę 27 lipca na Stadionie Miejskim w Ścinawie odbędzie się charytatywny turniej piłkarski. W zmaganiach udział wezmą 3 drużyny: TSV 1910 Niemberg (Niemcy), MKS Odra-Total Ścinawa oraz Grom Gromadzyń-Wielowieś. Turniej rozpocznie się o godzinie 15:00, wstęp wolny. Uwaga: w trakcie zawodów promowane będzie zbieranie środków na leczenie i rehabilitację pani Katarzyny Paluszek.

Żona byłego dyrektora Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a zarazem członka zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Krzysztofa Paluszka, potrzebuje pomocy. U pani Katarzyny dwa lata temu zdiagnozowano tętniaka mózgu i krwotok podpajęczynówkowy. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie. Kilka ośrodków w Polsce dysponuje odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym, niestety są to tylko prywatne placówki…W zbiórkę mocno zaangażowały się klubu piłkarskie z Dolnego Śląska, w tym MKS Odra-Total Ścinawa.

Podczas sobotnich zmagań wśród kibiców promowana będzie charytatywna zbiórka na rzecz pani Katarzyny, przy okazji na licytację wystawiona zostanie koszulka reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego, z autografem piłkarza. Panią Katarzynę można też wspierać poprzez stronę internetową: https://zrzutka.pl/rn2h9a.


Organizację turnieju i pobyt gości tradycyjnie wspiera lokalny samorząd. Niemberg to zaprzyjaźniona miejscowość w Niemczech, z którą Gmina Ścinawa od kilku lat utrzymuje partnerskie relacje i współpracuje w różnych obszarach. Współdziałają ze sobą również klubu piłkarskie, które w okresie przygotowawczym rozgrywają mecze sparingowe. W ubiegłym roku ścinawscy piłkarze byli gośćmi w Niembergu (o wydarzeniu pisaliśmy: TUTAJ), a w najbliższy weekend zawodnicy TSV 1910 oraz przedstawiciele tamtejszych władz samorządowych i klubu będą gościć w Ścinawie.

Turniejowe mecze rozegrane zostaną na głównym boisku. Zespoły w systemie „każdy z każdym” zagrają po 25 minut.

Natomiast o godzinie 19:00 dojdzie do ciekawego pojedynku, w ramach rewanżu za ubiegły rok zmierzą się bowiem oldboje ścinawskiej Odry i TSV 1910 Niemberg.

Zapraszamy do udziału i kibicowania oraz życzymy dobrej zabawy!