AktualnośćiEdukacja

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wczoraj słuchacze i wykładowcy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy świętowali zakończenie roku akademickiego 2018-2019. Uczelnia aktywizuje i rozwija seniorów, pozwala im zdobyć nowe doświadczenia, wśród osób w podobnym wieku, o podobnej przeszłości. W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyła się uroczystość, która podsumowała premierowy rok działania uczelni.

– Gratuluję studentom z gminy Ścinawa, którzy ukończyli pierwszy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jednocześnie dziękuję wykładowcom, którzy dzielili się swoją bogatą wiedzą ze słuchaczami. Frekwencja tylko potwierdza, że seniorzy z gminy Ścinawa chcą się rozwijać i w pożyteczny sposób spędzać czas wolny – mówił Marek Szopa, przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie.

Przypominamy, że inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku miała miejsce 28 września 2018 roku. Dzięki wsparciu lokalnego samorządu udział w zajęciach był całkowicie bezpłatny. Ścinawscy seniorzy okazali się pilnymi słuchaczami, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i pasjami. Na potwierdzenie udziału w Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymali indeksy.
Seniorom i gościom z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy zaprezentowali się wczoraj młodzi artyści z grupy „Zaczarowana Kurtyna”, którzy przedstawili specjalny spektakl promujący poprawną wymowę. Z kolei Aleksandra Juszczyk zaprezentowała swój wokalny talent.
– Idea stworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie okazała się jak najbardziej słuszna i potrzebna. Seniorzy chętnie uczestniczyli w zajęciach i bardzo się angażowali, niektórzy ponownie otworzyli się na wiedzę i otaczający świat, a właśnie to był cel, jaki przyświecał rozpoczęciu projektu w naszym mieście. Mogę zdradzić, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ścinawie będzie kontynuowany, jesienią wystartuje kolejny rok akademicki! – zapewnia burmistrz Krystian Kosztyła.

Galeria z zakończenia roku akademickiego 2018-2019:

Więcej zdjęć:
TUTAJ