AktualnośćiCTiK

Nasza Ścinawa = dobra zabawa (FOTO – dzień 1)

Miniony weekend upłynął nad Odrą pod znakiem dobrej zabawy. W ścinawskim porcie można było posłuchać dobrej muzyki, potańczyć czy też popłynąć w rejs po rzeczce szkutą „Łęgowa Dama”. Ważnym elementem Dni Ścinawy jest uroczyste wręczenie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa, w tym roku doceniono pracę na rzecz lokalnej społeczności, którą wykonuje obecny dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie, a wcześniej wieloletni pracownik tej instytucji – Ewa Solińska. Impreza zdecydowanie się udała, dopisało wszystko, a aura dostosowała się do pogody ducha mieszkańców miasta.

Dni Ścinawy to święto wszystkich mieszkańców miasta i gminy, ale najwięcej powodów do świętowania mają oczywiście dzieci, ponieważ uroczystości zbiegają się z Dniem Dziecka. W tym roku najmłodszych w dobrej nastrój zabawy wprowadził piątkowy turniej w laserowego paintballa dla dzieci i młodzieży, który odbył się na terenach przy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Pogoda dopisała, więc niespodzianka przygotowana z myślą o najmłodszych mieszkańcach miała spore wzięcie. Tym bardziej, że dla wielu uczestników była to pierwsza styczność z taką formą rozrywki.

Dzień 1

Z kolei w sobotę właściwy już Dzień Dziecka rozpoczął się na „Cegielni”, za sprawą wędkarzy z Koła PZW Nr 33 Ścinawa, którzy na zbiorniku wodnym w Ręszowie zorganizowali zawody dla swojego wędkarskiego „narybku”. Faworyt imprezy nie zawiódł i zdecydowanie wygrała dobra zabawa, choć nutka rywalizacji była momentami wyczuwalna, szczególnie wówczas, kiedy na sąsiednim stanowisku rywal wyciągał z wody swoją zdobycz. Wszystkich pogodziły wspólne ognisko i wspaniałe nagrody, które ufundowali: organizatorzy oraz Gmina Ścinawa. Warto też wspomnieć, że starsi stażem wędkarze nie tylko edukują młodszych z zakresu technik połowu, ale również uczulają, jak zachowuje się prawdziwy sportowiec – jest koleżeński, a kiedy kończy łowić, sprząta po sobie stanowisko.

O 16:00 rozpoczęła się już główna część obchodów dni miasta, po raz drugi impreza odbyła się w ścinawskim porcie. Frekwencja dopisała, ale nie ma się co dziwić, ponieważ organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili wszystkim gościom moc atrakcji. Dzień Dziecka odbył się przy wsparciu firmy TOTAL Polska S.A., dzięki czemu najmłodsi mogli bezpłatnie pobawić się na „dmuchańcach”, wziąć udział w animacjach z nagrodami, czy wreszcie zaprezentować swoje talenty. Wieczorem scenę przejęli bardziej doświadczeni artyści, zagrali: Kuba Kowaliszyn z zespołem Fuji i gwiazda wieczoru – Szymon Chodyniecki. Pierwszy dzień zakończyła tradycyjna dyskoteka „pod gwiazdami”.

– Chcę podziękować wszystkim gościom, którzy zdecydowali się spędzić z nami czas, jestem przekonana, że nikt się nie nudził. Specjalne podziękowania należą się też występującym artystom oraz obsłudze, bo nikt się nie oszczędzał, ta niesamowita atmosfera i klimat, które towarzyszą imprezie, to właśnie ich zasługa – podsumowywała Anna Podbucka, dyrektor CTiK w Ścinawie.

Poniżej galerie zdjęć z 1. dnia:

Foto: Gmina Ścinawa

Foto: Ula Noszczyńska