AktualnośćiSport

Święto sportu i aktywnego wypoczynku w Ścinawie! (FOTO)

Za nami NORDIC & RUN FESTIVAL 2019, impreza promująca zdrowy i aktywny tryb życia oraz pomaganie potrzebującym. W minioną niedzielę w ścinawskim porcie bawili się ze sobą pasjonaci biegania oraz nordic walking. Z premedytacją nie podkreślamy znaczenia rywalizacji, bo choć w niedzielę jej nie brakowało, to zdecydowanie zeszła na dalszy plan. Samo ukończenie wymagającej trasy wymagało od uczestników samozaparcia, woli walki i wielkiego serca, którym można dodatkowo było jeszcze obdzielić Julkę Nieckarz, dziewczynkę cierpiącą na szereg wad wrodzonych kończyn dolnych o nazwie Fibular Hemimelia.

Najpierw na trasę wyruszyli biegacze, którzy pokonali dystans 6. kilometrów w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Trasa w Ścinawie była wyjątkowo trudna… co bardzo spodobało się uczestnikom zawodów. Dodatkowo świeciło piękne słońce, a wieść niesie, że o aurę postarały się same organizatorki, które na czas festiwalu wcieliły się w role cyganek. Nie wiadomo ile w tym prawdy, natomiast pewne jest, że o pogodę ducha uczestników organizatorzy potrafili zadbać doskonale. Mimo ogólnego zmęczenia, biegacze wpadali na metę brudni i uśmiechnięci od ucha do ucha, co jednoznacznie oddaje ogólny sens imprezy.

W międzyczasie organizatorzy starali się jeszcze bardziej poprawiać nastroje u uczestników. Serwowano im doskonałą zupę, sportowcy mogli również uzupełnić spalone kalorie w „polowej kawiarni”, w której to częstowano domowym ciastem. W tym specjalnym miejscu kwestowano właśnie na rzecz Julii Nieckarz, a słodkości stanowiły formę podziękowań za okazane wsparcie na leczenie dziewczynki.

– Bardzo cieszy mnie zaangażowanie organizatorów, którzy tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. Ścinawska Grupa Nordic Walking nie tylko w aktywny sposób spędza czas wolny, ale skutecznie promuje sport wśród mieszkańców Ścinawy. Nie może być jednak inaczej, bo przecież to Stowarzyszenie Osób z Pozytywną Energią! Dziękuję wszystkim za obecność i już dzisiaj zapraszam na kolejną edycję naszego festiwalu- powiedział burmistrz Krystian Kosztyła, patron honorowy.

Jak już jesteśmy przy promocji aktywności fizycznej, to zorganizowano również pokazowy trening nordic walking dla najmłodszych. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z „kijkami”, mogli wypożyczyć sprzęt u organizatorów, by na własnej skórze przekonać się, ile frajdy daje ten sport. Później na starcie pojawili się już zaprawieni w boju seniorzy, którzy na trasę wyruszyli z różnym nastawieniem, ale większość dla zabawy. Niektórzy odpowiedzieli na apel organizatorów i stworzyli barwny, cygański korowód, którym zmierzali do mety integrując się i dobrze bawiąc. Specjalna grupa seniorów wzięła też udział w biegu pokazowym, w którym nie mogło zabraknąć uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech” ze Ścinawy.
Jak udała się impreza? Skoro każdy uczestnik zapowiadał się na kolejną edycję, to nie warto silić się na dodatkowe podsumowania!
Imprezie, oprócz burmistrza Ścinawy, patronował także starosta lubiński Adam Myrda.

Wkrótce wyniki ze ścinawskiego etapu Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego oraz zawodów nordic walking – po opublikowaniu przez organizatorów.