AktualnośćiŚcinawa

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont

Na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR, właściciela nieruchomości, rozpoczął się remont placówki przy ul. Mickiewicza w Ścinawie. Wcześniej zarząd zawiesił działalność Domu Samotnych Matek z Dziećmi, a wszystkie osoby, które korzystały z pomocy ośrodka, przeniósł do MONARU w Głogowie. Po remoncie podopieczne wraz z dziećmi wrócą do ścinawskiej placówki, którą od niedawna zarządza Piotr Tatuch.

– Decyzja o zawieszenia działalności Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wynikała z konieczności przeprowadzenia generalnego remontu. Skala prac, które musimy wykonać jest dość szeroka, a remont pochłonie znaczne środki. Dlatego trudno wskazać termin powrotu podopiecznych do ośrodka. Mogę natomiast zagwarantować, że wspólnie z Zarządem Głównym Stowarzyszenia MONAR podjęliśmy działania na wielką skalę, aby Dom Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wznowił swoją działalność jak najszybciej- deklaruje Piotr Tatuch, kierownik placówki.

Nowy szef placówki spotkał się już z burmistrzem Ścinawy Krystianem Kosztyłą, żeby porozmawiać o bieżących sprawach i problemach. Gmina zdeklarowała m.in. wsparcie w zakresie pozbycia się niepotrzebnych mebli i odpadów wielkogabarytowych, w ramach akcji, którą niebawem będzie organizować dla wszystkich mieszkańców.

– Zanim obiekt przy ulicy w Mickiewicza, którego właścicielem jest Stowarzyszenie MONAR, został tymczasowo zamknięty, do naszego urzędu docierały sygnały o innych problemach placówki, zgłaszane m.in. przez nauczycieli szkoły podstawowej oraz sąsiadów Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie- mówi burmistrz. – Szkolni pedagodzy informowali o braku stałego nadzoru nad pensjonariuszami, w tym dziećmi, uczniami ścinawskiej podstawówki, które często pozostawały bez należytej opieki. Z kolei sąsiedzi podnosili temat bałaganu na podwórku. Cieszę się, że nastąpi nowe otwarcie tej, osobiście uważam, bardzo potrzebnej placówki. Nowy kierownik jest mocno zaangażowany, nie tylko w sam remont, ale też w poprawę organizacji ośrodka, co dobrze wróży na przyszłość- dodaje Krystian Kosztyła.

Na facebookowym profilu Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie można śledzić, jak przebiega remont: https://www.facebook.com/DSMonar/.