AktualnośćiCTiK

Aktywne i bezpieczne ferie w Ścinawie

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, ferie w ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury obfitowały w moc atrakcji. Przez 2 tygodnie uczniowie, którzy nigdzie nie wyjechali, nie narzekali na nudę, przeciwnie – ferie z CTiK okazały się doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek. W tym roku organizatorzy zadbali również o zabawę ponad setki najmłodszych mieszkańców wsi, mobilni animatorzy odwiedzali świetlice, w których prowadzili specjalne zajęcia.

Od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie ferii, w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbywały się bezpłatne zajęcia. Organizatorzy zdecydowanie postawili na aktywny wypoczynek, dlatego przede wszystkim prowadzili gry i zabawy ruchowe, połączone z tańcem. Oczywiście nie zabrakło warsztatów plastycznych oraz kulinarnych… które to cieszyły się największym zainteresowaniem. W ramach ferii odpoczywający w Ścinawie uczniowie wyjechali na lodowisko (48 uczestników) oraz do parku trampolin (75 uczestników). Chętni dokształcali się w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie, gdzie nauczano o folklorystycznych kolorach Krainy Łęgów Odrzańskich.

Po wcześniejszych konsultacjach z sołtysami, animatorzy w ramach ferii odwiedzili 9 wsi z gminy Ścinawa i zaprosili do zabawy ponad 100 dzieci. Zajęcia odbywały się w świetlicach, ale również na świeżym powietrzu, dzięki czemu można było pobawić się przy ognisku.

– Nasze animacje cieszyły się sporym zainteresowaniem, wyjazdy do dzieci okazały się bardzo dobrym pomysłem. Postawiliśmy na aktywny wypoczynek i tak właśnie zorganizowaliśmy dzieciom czas. Obiecaliśmy, ze w CTiK przez dwa najbliższe tygodnie komputery nie będą mile widziane i jednocześnie udowodniliśmy, że można się bez nich dobrze bawić – tłumaczy Anna Podbucka, dyrektor CTiK w Ścinawie. – Niebawem znów ruszymy w trasę, raz w tygodniu będziemy odwiedzać z animacjami wsie z naszej gminy. Właśnie ustalamy harmonogram i będziemy na bieżąco informowali o naszych wyjazdach – dodaje szef CTiK.

Ferie z CTiK w telegraficznym skrócie (zdjęcia: scinawa.pl, CTiK):