AktualnośćiGmina ŚcinawaSport

Zapraszamy Nordic & Run Festival 2019!

Uwaga: 17 lutego nasze miasto opanuje grupa zapaleńców ze Stowarzyszenia Osób Z Pozytywną Energią Ścinawska Grupa Nordic Walking. Jak ostrzegają organizatorzy NORDIC & RUN FESTIVAL 2019 w ścinawskim porcie, tego dnia będą zarażali wszystkich mieszkańców uśmiechem i pozytywną energią, przed czym nie warto się wzbraniać! Lepiej wziąć udział w zawodach: biegowych lub właśnie nordic walking. 17 lutego rywalizacja zejdzie na dalszy plan, bo liczyła się będzie przede wszystkim dobra zabawa, aktywny wypoczynek a przede wszystkim kwesta na rzecz Julii Nieckarz, dziewczynki, która urodziła się z szeregiem wad wrodzonych kończyn dolnych o nazwie Fibular Hemimelia. Patronat honorowy nad imprezą objęli: burmistrz Krystian Kosztyła i starosta lubiński Adam Myrda.Serdecznie zapraszamy, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal!

Internetowe zapisy na udział w zawodach nordic walking prowadzi Stowarzyszenie Osób Z Pozytywną Energią Ścinawska Grupa Nordic Walking: TUTAJ.

Internetowe zapisy na udział w biegu prowadzi Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, więcej informacji: TUTAJ.

Zapisy będą prowadzone również w dniu zawodów, od godziny 9:30 w Biurze Zawodów (ścinawski port). Zawody biegowe, na dystansie 6 km rozpoczną się o godzinie 11:00, natomiast pasjonaci „kijków” wyruszą na trasę o 12:30. Tegorocznym uczestnikom towarzyszyły będą cygańskie rytmy.

– Zapraszamy wszystkich do udziału w NORDIC & RUN FESTIVAL 2019. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, dodatkowo najmłodsi mogą liczyć na specjalne podarunki. Nasz festiwal cieszy się sporym zainteresowaniem, zapisują się goście z: Gubina, Prudnika, Lubina, Polkowic, Świdnicy, Jawora, Dobrzenia, Wałbrzycha, Nowego Tomyśla, Siechnic, Oleśnicy, Nowej Rudy, Brzegu, Oławy, Kruszyny, Bojanowa, Biaław Małych,a także z Wrocławia i oczywiście ze Ścinawy – mówi Paulina Szumna, organizator.

Publikujemy również specjalny apel organizatorów:
Chcesz przyłączyć się do promowania zdrowego stylu życia i jednocześnie pomagać drugiemu człowiekowi?
– Weź udział i wystartuj w Nordic§Run Festival Ścinawa 2019 już 17 lutego/niedziela-Port Ścinawa/ i wesprzyj Julcię Nieckarz ,która urodziła się z szeregiem wad wrodzonych kończyn dolnych o nazwie Fibular Hemimelia. Podczas imprezy rodzice dziewczynki zorganizują zbiórkę pieniążków oraz stoisko, na którym każdy z uczestników będzie mógł zakupić ciasto i wesprzeć w ten sposób Julkę.
Każdy z Was może również pomóc Julce dokonując wpłaty na konto: Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 29696 Nieckarz Julia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia lub przekazać 1% w formularzu pit wpisując numer KRS 0000037904 w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” i podać: 29696 Nieckarz Julia .Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.