AktualnośćiCTiK

W Ścinawie popłynie Blues

Przed nami fantastyczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza ścinawskiej sfery kulturalnej- 11. edycja Bluesa nad Odrą. Dwudniową zabawę rozpoczną koncerty amatorskich zespołów bluesowych, później na scenie zameldują się sztandarowe gwiazdy, m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, Martyna Jakubowicz i Voo Voo. Koncertom towarzyszyć będzie, już po raz kolejny, zlot motocyklistów. Pobawimy się w piątek i sobotę (13-14 lipca) w ścinawskim porcie.

Piątkowe granie o 16:00 rozpoczną przesłuchania amatorskich zespołów bluesowych, a o 20:30 na scenie pojawi się zwycięzca ubiegłorocznego konkursu- George Dyer Band. Natomiast finał pierwszego dnia, to bez wątpienia koncert Nocnej Zmiany Bluesa.

Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godzinie 14:00, kiedy to ulicami Ścinawy, ale i miejscowości sąsiednich, przejadą motocykliści. Fani pojazdów dwuśladowych to zresztą nieodłączny element muzyki bluesowej, więc kolejny raz nie zabraknie ich na festiwalu. Fundacja Moto Silesia już po raz siódmy organizuje swój zlot w Ścinawie.

Drugiego dnia część muzyczną otworzy inicjator wydarzenia Darek „Daro” Łach ze swoim Daro Blues Band, następnie zagra Hot Lips. Po nich scenę przejmie J.J. Band, czyli Jacek Jaguś z zespołem.

Na koniec festiwalu zagrają gwiazdy polskiego bluesa: Martyna Jakubowicz i zespół Voo Voo z Wojciechem Waglewskim na czele.

– Blues nad Odrą to jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w Ścinawie. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by nasz festiwal miał odpowiednią oprawę. Pobawimy się z amatorami, którzy kochają tę muzykę i poświęcają się jej w wolnym czasie, ale również posłuchamy prawdziwych gwiazd, bez których polska scena bluesa nie mogłaby istnieć- zachęca do przyjścia burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Blues w Ścinawie ma swoich zagorzałych fanów, to również z ich inicjatywy organizowany jest festiwal. O popularności imprezy świadczy fakt, że to jej 11. edycja. W piątek i sobotę przez Ścinawę będzie płynęła nie tylko Odra, ale również dobra muzyka. Zapraszam wszystkich na nasze koncerty i życzę wyśmienitej zabawy- dodaje Kosztyła.

Przypominamy, że wstęp na festiwal jest bezpłatny. Jednocześnie, z racji bezpośredniego sąsiedztwa Odry, prosimy o zachowanie należytej ostrożności.

Autor: Zygmunt Kogut

Szczegółowy program imprezy na plakacie: