AktualnośćiCTiK

Szopka odnaleziona, tradycji stało się zadość (FOTO)

W niedzielne popołudnie grupa teatralno-satyryczna „Kabaret na jednej nodze” zaprezentowała swoją interpretację „Jasełek na wesoło”. Tradycyjnie dla siebie, choć w niekonwencjonalny sposób, lokalni artyści opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Wszyscy goście, który zdecydowali się tego dnia odwiedzić Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, przeżyli kilkadziesiąt minut dobrej i pouczającej zabawy. Kilka wątków fabuły wiązało się z wydarzeniami, które miały miejsce w gminie Ścinawa w ubiegłym roku, tym łatwiej można było odnaleźć się w poszukiwaniach betlejemskiej szopki.

I właśnie wokół poszukiwań miejsca narodzin Jezusa skoncentrowana była fabuła jasełek. Jak się okazało, wysłannicy piekła włamali się do anielskich serwerów i poprzestawiali świecące na niebie gwiazdy. GPS, w który zaopatrzeni byli Trzej Królowie, nie działał poprawnie i pojawił się problem ze zlokalizowaniem betlejemskiej szopki. Koniec końców udało się odnaleźć dzieciątko, a sytuacja powróciła do normy. Noworocznej tradycji w Ścinawie stało się zadość: powitaliśmy Jezusa, a swoje wesołe i pouczające jasełka przedstawił „Kabaret na jednej nodze”.

Po premierze głos zabrała Teresa Kogut, która kieruje kabaretem: – Dziękujemy za wspólną zabawę, jak zawsze było nam niezmiernie miło występować przed ścinawską publicznością. Chcę też powiedzieć, że poszukujemy osób, które w przyszłości zasilą nasze szeregi. Gwarantujemy dużo dobrej zabawy! Zainteresowanych prosimy o kontakt, wystarczy, że zgłoszą się do sekretariatu CTiK, a zostaną odpowiednio pokierowani.