AktualnośćiGmina Ścinawa

Program „Czyste Powietrze” w gminie Ścinawa – spotkanie

W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie m.in. na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Ministerstwo Środowiska organizuje spotkanie informacyjne i szkolenie dla zainteresowanych mieszkańców gminy Ścinawa – 11 października o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie (ul. Kościuszki 1).

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Ministerstwo Środowiska w porozumieniu ze ścinawskim samorządem organizuje spotkanie informacyjne i szkolenie dla mieszkańców zainteresowanych przedmiotowym programem. Spotkanie informacyjne odbędzie się 11 października w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie (ul. Kościuszki 1). Szkolenie rozpocznie się o godz. 18:00.

Program jest adresowany bezpośrednio do mieszkańców, właścicieli oraz współwłaścicieli nieruchomości mieszkalnych. Daje on ogromne możliwości otrzymania dofinansowania i / lub preferencyjnej pożyczki na termomodernizację budynków mieszkalnych, wymianę źródeł ciepła, remonty, które pozwolą zmniejszyć emisję CO2 do środowiska.

– W imieniu organizatorów zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym eksperci wyjaśnią wszystko dokładnie, odpowiedzą na każde pytanie, skontaktują z właściwymi instytucjami- mówi Anna Haryk, inspektor ds. ochrony środowiska w ścinawskim urzędzie.

Wstępne informacje dostępne na stronie Resortu Środowiska: TUTAJ.