AktualnośćiGmina Ścinawa

Strażacy sprawdzili swoją sprawność (FOTO)

Za nami miejsko-gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W imprezie, która odbyła się 9 września w ścinawskim porcie, wzięły udział 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze. Najlepsi okazali się druhowie z Tymowej. Zmaganiom patronował lokalny samorząd.

Do rywalizacji stanęły 4 jednostki OSP: ze Ścinawy, Tymowej, Zaborowa i Parszowic oraz 2 młodzieżowe drużyny pożarnicze: dziewczęca z OSP Tymowa oraz chłopięca z OSP Ścinawa. Strażacy rywalizowali w tradycyjnej sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Zwyciężyli druhowie z Tymowej.

Wyniki klasyfikacji końcowej:
1. OSP Tymowa
2. OSP Parszowice
3. OSP Zaborów
4. OSP Ścinawa.
Publiczności zaprezentowały się też młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Zwycięzcy oraz obie młodzieżówki wezmą niebawem udział w zawodach na szczeblu powiatowym.

Ponadto z inicjatywy Ochotniczych Straży Pożarnych z obszaru Kariny Łęgów Odrzańskich w dniach 8-9 września, również w porcie, zorganizowany został Odrzański Zlot Młodzieżówek, w którym uczestniczyły drużyny z Prochowic, Malczyc, Legnickiego Pola, Przedmościa, Ścinawy i Tymowej. Środki na organizację dwudniowego spotkania pozyskano z programu Działaj Lokalnie (projekt OSP Ścinawa). Przedsięwzięcie wsparł również ścinawski samorząd.
Foto: nowa.scinawa.pl , Renata Doberstein