AktualnośćiEdukacja

Uczniowie wrócili do szkół (FOTO)

W tym roku wyjątkowo, bo 3 września, do szkół po wakacyjnej przerwie powrócili uczniowie z gminy Ścinawa. W roku szkolnym 2018/2019 działały będą: Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Tymowej oraz Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie, czyli: przedszkole i podstawówka przy ulicy Królowej Jadwigi oraz gimnazjum przy ulicy Lipowej. We wszystkich placówkach uroczyście zainaugurowano początek nowego roku szkolnego.

W Tymowej dzieci wróciły do odnowionej, a co najważniejsze, bezpiecznej szkoły. W okresie wakacji obiekt przeszedł gruntowny remont, który wyeliminował wszelkie uszkodzenia oraz zidentyfikowane wady. – Bardzo się cieszę, że udało się wyremontować szkołę, by nie stwarzała zagrożenia dla uczących się w niej dzieci. Wspólnymi siłami, bo w niektóre prace zaangażowani byli również rodzice i pracownicy szkoły, przygotowaliśmy placówkę, aby od początku września znów pełniła swoją rolę. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!- mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie nie tylko witano nowy rok szkolny, ale również pierwszoklasistów, włączając ich symbolicznie w poczet uczniów. – Jestem przekonana, że nauczyciele oraz starsi uczniowie otoczą młodszych kolegów i koleżanki potrzebną opieką. Dzieci trafiły do nowego środowiska, ale taka jest właśnie kolej rzeczy. Życzę wszystkim, by zdobywana pod okiem wykwalifikowanej kadry wiedza, procentowała w przyszłości. Szkoła ma również zachęcać do rozwijania zainteresowań i talentów, a my dołożymy wszelkich starań, by tak było- deklarowała Ewelina Maksymczak, kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty w ścinawskim urzędzie.

W budynku Gimnazjum Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Ścinawie, w którym równolegle funkcjonują: uczniowie podstawówki (klasy 7 oraz 8) oraz gimnazjaliści (klasy 3) rozpoczynający się rok szkolny będzie szczególny. Z jego końcem mury szkoły opuszczą wyjątkowo dwa roczniki. – Uczniowie klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej powinni pamiętać, że czekają ich ważne egzaminy, do których muszą się dobrze przygotować. Za kilka miesięcy podejmowali będą decyzje, które będą miały swoje odzwierciedlenie również w przyszłości. Dlatego życzę im powodzenia i samych mądrych wyborów!- przypominała Jolanta Szulc, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie.