Aktualnośći

Kończą gazociąg dosyłowy (FOTO)

Spółka G.EN. GAZ ENERGIA obecnie realizuje gazociąg dosyłowy, który będzie stanowił trzon zasilania sieci gazowej rozdzielczej dla miasta i gminy Ścinawa. Prowadzone obecnie prace nie stanowią utrudnień dla mieszkańców, ponieważ odbywają się poza terenami zamieszkanymi. Za kilka tygodni wykonawca rozpocznie właściwe prace dotyczące budowy gazowej sieci dystrybucyjnej.

Pierwsze roboty w mieście wykonywane będą w ulicach: Spacerowej, Lubińskiej, Różanej i Hożej. Finalnie w wyniku realizacji I etapu gazyfikacji miasta Ścinawy, oprócz wymienionych, do sieci zostaną przyłączone ulice: Ogrodowa, Akacjowa, Topolowa, Cisowa, Klonowa, Kilińskiego, Słowackiego, Reymonta, Kościuszki, Jagiełły, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II (część), Lipowa, Padarewskiego oraz Chopina.

– Budując sieć w terenie zabudowanym, będziemy starać się minimalizować uciążliwości dla mieszkańców. Prace w pasach dróg są uzgadniane z danym zarządcą drogi i będą spełniać wszelkie wymogi dla zachowania bezpieczeństwa ruchu jej użytkowników- deklaruje Tomasz Bartecki
Dyrektor Oddziału, G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o. o. Oddział w Twardogórze. – Ostatecznie zamiarem spółki jest zgazyfikowanie całej miejscowości Ścinawa. Ścisłe centrum miasta jak i pozostałe nie wymienione przeze mnie ulice planujemy zgazyfikować w kolejnych latach. Do mieszkańców i instytucji z obszaru I etapu gazyfikacji skierowaliśmy indywidualną korespondencję zawierającą ważne informacje, dotyczące możliwości przyłączenia się do sieci gazowej- tłumaczy Tomasz Bartecki.

Zainteresowanych odbiorem gazu ziemnego zachęcamy do kontaktu z doradcą techniczno-handlowym, Piotrem Jakubowiczem, pod numerem telefonu: tel.: 663-878-728. Mieszkańcy uzyskają indywidualną pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z procesem zawarcia umowy przyłączenia do sieci gazowej. G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o. o. planuje również otworzyć stacjonarny punkt obsługi klienta w ścinawskim urzędzie.

Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej www.gen.com.pl