AktualnośćiGmina ŚcinawaUrząd Miasta i Gminy

Przychowa z piękną i nowoczesną świetlicą (FOTO)

Dobiega końca budowa i niebawem nowa świetlica w Przychowej będzie służyła mieszkańcom. Wprawdzie wykonawca, na mocy zawartej z gminą umowy, ma czas do września, jednak roboty idą na tyle sprawnie, że pozostały do zrealizowania już tylko drobne prace wykończeniowe.

– Można powiedzieć, że budowlańcy przy świetlicy działają tak sprawnie i z taką energią, jak sami mieszkańcy Przychowej, którzy zawsze mocno angażują się w sprawy gminy i swojej miejscowości. Dlatego bardzo się cieszę, że niebawem oddany im zostanie nowoczesny obiekt, na który na pewno zasługują- mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Do zrealizowania zostały w zasadzie tylko drobne roboty wykończeniowe, a my wspólnie z sołectwem i tamtejszym kołem gospodyń już planujemy uroczyste otwarcie i przekazanie świetlicy mieszkańcom- dodaje Kosztyła.

Inwestycja obejmuje: budowę parterowej świetlicy wiejskiej od podstaw z zadaszonym tarasem, stworzenie infrastruktury technicznej wraz z wszystkimi instalacjami oraz zagospodarowanie terenu i oświetlenie zewnętrzne. Obiekt został wyposażony w nowoczesną powietrzną pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe. Ponadto na gości czekają miejsca parkingowe z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, dla potrzeb których przystosowane są także toalety. Gminny teren przy budynku został w całości ogrodzony.

Od 2015 lokalny samorząd sukcesywnie realizuje program modernizacji i remontów obiektów użyteczności publicznej na wsiach. Na przestrzeni trzech lat wybudowano, przebudowano i kompleksowo zmodernizowano miejsca spotkań oraz integracji mieszkańców w sołectwach: Turów, Dziewin- tam budynek pełni także funkcję ośrodka edukacji ekologicznej, Dąbrowa Dolna i Środkowa, Wielowieś, Lasowice. Ponadto za chwilę do użytku oddane będą także świetlice w Przychowej i Zaborwie, a kolejne działania w ramach programu przewidziano w Jurczu oraz Dębcu.

Koszt inwestycji w Przychowej opiewa na sumę 1.055.340,00 zł brutto.

Przypominamy, że program modernizacji i remontów obiektów użyteczności publicznej na wsiach wspiera powiat lubiński przekazując na ten cel gminie Ścinawa dotację roczną w kwocie 1.000.000,00 zł.