AktualnośćiGmina Ścinawa

Jest dofinansowanie na plac zabaw w Dąbrowie!

Na ostatniej sesji sejmiku dolnośląskiego, która odbyła się 28 czerwca, podjęta została uchwała w sprawie dotacji na realizację zadań związanych z konkursem „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wsparcie z budżetu województwa uzyskało łącznie 82 samorządy na 107, które ubiegały się w bieżącym roku o dofinansowanie. Wśród szczęśliwców jest gmina Ścinawa z dotacją w kwocie 25.000,00 zł. Pozyskane środki przeznaczone będą na wyposażenie placu zabaw przy zmodernizowanej w ubiegłym roku świetlicy w Dąbrowie Środkowej.

– To kolejne pieniądze, które udało nam się pozyskać na miejsca rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców gminy. Miesiąc temu informowaliśmy o uzyskanym wsparciu z Ministerstwa Sportu na tzw. Otwarte Strefy Aktywności w miejscowościach Parszowice, Wielowieś i Zaborów, dzisiaj do projektów dofinansowanych dochodzi plac zabaw w Dąbrowie Środkowej- mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Budowa miejsc rekreacyjnych dla najmłodszych to kontynuacja działań rozpoczętych jeszcze w 2016 roku, kiedy na terenie gminy powstały nowe place zabaw, aż w 12 wsiach.

– W bieżącym roku planujemy dodatkowo, obok wymienionych lokalizacji, stworzyć takie miejsce, także w Grzybowie, ponadto chcę powiedzieć, że myślimy również o zupełnie nowych placach zabaw w samej Ścinawie, a takie wybudowane zostaną w ramach projektu związanego z rewitalizacją terenów zielonych w mieście, o czym poinformujemy niebawem- uzupełnia Kosztyła.

W samej Dąbrowie, na przegotowanym już przy świetlicy terenie zainstalowane zostaną m.in.: dwa zestawy zabawowe, większy ze zjeżdżalnią i tunelem linowym, a mniejszy z pajęczyną, huśtawka wahadłowa podwójna, równoważnia na sprężynach. Wartość całego projektu oszacowano na kwotę 60.608,25 zł brutto.

Foto: Paweł Witold Flunt
Autor: Renata Jakubowska-Pawlak