AktualnośćiWydarzenia Kulturalne

Zagraniczna gwiazda- DNI ŚCINAWY 2018- dzień II (FOTO)

Podobnie jak piątek, także sobota dedykowana była najmłodszym i odbyła się pod hasłem „TOTALNY Dzień Dziecka”. Były darmowe dmuchańce, przedstawienie teatralne dla maluchów, kucyki, wesołe miasteczko oraz mnóstwo innych atrakcji, wszystko dzięki dobrej współpracy z firmą TOTAL Polska, która wsparła finansowo drugi dzień obchodów.

Na scenie zaprezentowali się podopieczni miejscowego przedszkola oraz uczniowie szkoły podstawowej w Ścinawie i Tymowej, z kolei gimnazjaliści zaprosili wszystkich do poloneza. Wcześniej zespół prowadzony przez panią Małgorzatę Chrąchol pokazał, jak powinien wyglądać poprawnie wykonany układ taneczny. Nie mogło zabraknąć występu dziecięcej sekcji tanecznej działającej przy CTiK, którą prowadzi Studio Balans z Wołowa. Jedną z atrakcji dla najmłodszych było także przedstawienie pod tytułem „Pięciu Wspaniałych” w wykonaniu artystów Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Część dla nieco starszych uczestników Dni Ścinawy zainicjował Kabaret Na Jednej Nodze ze swoimi autorskimi skeczami oraz piosenkami. Mocnym akcentem muzycznym był występ zespołu FERAJNA, w składzie z perkusistą pochodzącym z gminy Ścinawa, Kubą Kowaliszynem. Około godziny 21 na scenie pojawiała się pierwsza z gwiazd tegorocznych obchodów, czyli DANZEL, który porwał swoimi skocznymi utworami licznie zgromadzoną publiczność. Następnie do tańca zagrał i zaśpiewał Kabaret 4Fala, znany z przeróbek światowych, muzycznych hitów. „Wieśka Tico”, „Mój passat”, czy „Droga Wódownika”- to tylko niektóre piosenki tego teamu. Dalszą cześć dyskoteki poprowadził DJ Leon, tańce na parkiecie były ostatnim akcentem sobotniego świętowania.