AktualnośćiWydarzenia Kulturalne

Feel na finał- DNI ŚCINAWY 2018- dzień III (FOTO)

Ostatni, trzeci dzień świętowania zaczął się od występów podopiecznych studia piosenki działającego przy ścinawskim centrum kultury. Było także przedstawienie pt. „Kopciuszek”, przygotowane prze grupę teatralną „Zaczarowana Kurtyna”, prowadzoną przez Teresę Kogut.

Na scenie zaprezentowały się również zespoły folklorystyczne: „Ale Babki” z Gromadki oraz znany wszystkim Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej.

Mocne niedzielne granie otworzyła grupa MARKUS ARENT ze swoim największymi przebojami.

W przerwie przed kolejnymi artystami uhonorowano laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie pn. „Moja Mała Ojczyzna- 100 lat temu i za 100 lat”- jego wyniki dostępne są na stronie internetowej CTiK. Następnie wręczono Nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa, którą w tym roku przyznano Henrykowi Smelkowskiemu, nazywanego bosmanem ścinawskiego portu. – Ścinawa od wieków leży nad Odrą i odkąd ja pamiętam nad Odrą mieszka pan Henryk, mało tego, niemal całe swoje zawodowe życie spędził na wodzie, to on pierwszy wita wszystkich turystów, którzy cumują w ścinawskim porcie, od lat promuje nasze miasto na wodniackich imprezach, takich jak Flis, wielkie gratulacje panie Heniu- mówił podczas wręczania, tego wyjątkowego wyróżnienia burmistrz Krystian Kosztyła.

Muzyczną ucztę kontynuował zespół OGIEŃ, tuż po nim na scenę wkroczyła gwiazda wieczoru i ostatniego dnia obchodów, czyli grupa FEEL z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Kupichą. Po blisko półtoragodzinnym koncercie Dni Ścinawy zwieńczono pokazem fajerwerków.