Aktualnośći

Biegowa niedziela (FOTO)

Blisko 200 sympatyków aktywnego spędzania czasu wolnego stawiło się na start/mecie w Ścinawie, aby wziąć udział w trzeciej już edycji Biegu Łabędziego.

Pod siedzibą Centrum Turystyki i Kultury przy ulicy Kościuszki pojawili się amatorzy biegania z całymi rodzinami, aby promować sport, a przy okazji skorzystać z atrakcji. Dla maluchów przygotowano bezpłatną strefę animacji oraz zabaw – pod dmuchaną zjeżdżalnią kolejka nie znikała. Warunki atmosferyczne dopisały, a cel imprezy został osiągnięty.

Zmagania rozpoczęły się biegiem dla najmłodszych, którzy rywalizowali na dystansie 200 metrów. Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła po raz pierwszy pobiegł z dwuletnim synkiem, który na trasie poradził sobie znakomicie. Mimo, że był jednym z najmłodszych uczestników do mety nie dotarł ostatni. – Z uwagi na liczne obowiązki służbowe oraz problemy ze stawem skokowym w tym roku niestety nie mogłem wziąć udziału w zawodach, bardzo się cieszę, że godnie reprezentował mnie mój syn- śmieje się gospodarz gminy.

Podczas głównego biegu sportowcy mieli do pokonania około 9 km. Tegoroczna trasa prowadziła ulicami miasta, zahaczała o miejscowość Lasowice, ścinawski rynek, tereny nadodrzańskie w pobliżu portu oraz zmodernizowany stadion. Start i meta zlokalizowane były przy CTiK na ulicy Kościuszki.

Zwycięzcą III ŁABĘDZIEGO BIEGU okazał się Fabian Sternik z Bytomia Odrzańskiego, który reprezentował TEAMDRACZYŃSKI/KGHM ZG RUN.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Ewa Godlewska z Wołów Biega.

Natomiast najlepszymi biegaczkami z gminy Ścinawa okazały się:

  1. Paulina Martyna,
  2. Sylwia Martyna,
  3. Weronika Wójtowicz,
  4. Ewelina Czódo,
  5. Anna Szurgot-Rojek.

Z kolei w kategorii biegaczy z gminy Ścinawa zwyciężyli:

  1. Łukasz Garliński,
  2. Maciej Wolniak,
  3. Rajmund Gacura,
  4. Bartłomiej Puzio,
  5. Piotr Latos.

Oficjalne wyniki we wszystkich kategoriach można zaleźć TUTAJ.

Nagrody zwycięzcom wręczali: przewodnicząca rady powiatu Jadwiga Musiał, która wystąpiła w imieniu starosty lubińskiego, burmistrz Krystian Kosztyła, ścinawscy radni z przewodniczącym Markiem Szopą na czele oraz komendant miejscowej jednostki policji Mariusz Ostapowicz.

Organizatorem imprezy było Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Klub Sportowy START Ścinawa, Ścinawska Grupa Nordic Walking oraz Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Natomiast sponsorami następujące lokalne przedsiębiorstwa: Zakład Handlu i Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Ścinawa s.c., IDEA GLASS – Pracownia Artystyczna oraz Neopunkt „Pod Lufą” Ścinawa.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, a w szczególności dla: Klubu Wolontariatu Gimnazjum Publicznego w Ścinawie, Klubu Sportowego START Ścinawa, Ścinawskiej Grupy Nordic Walking.

O biegu informowały również inne media: