Aktualnośći

Odra, Sparta i Victoria zwycięskie

W miniony weekend, 5 i 6 maja drużyny z terenu gminy Ścinawa rozegrały kolejne ligowe spotkania w ramach rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa pokonała na swoim obiekcie Sudety Giebułtów 4:1 i w następnym pojedynku, który odbędzie się w sobotę, 12 maja o godz. 16:00 zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym II Głogów. Po 24 rozegranych meczach podopieczni Tomasza Wołocha zajmują 6 lokatę w tabeli IV ligi.

Natomiast Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał z KS Legnickie Pole aż 6:0 i w kolejnym spotkaniu wyjazdowym, w sobotę, 12 maja o godz. 17:00 zmierzy się z GKS Męcinka. Na sześć kolejek przed końcem sezonu podopieczni Kamila Salamona zajmują 16, ostatnie miejsce w tabeli klasy okręgowej.

W klasie „A” Sparta Parszowice pokonała u siebie Park Targoszyn 5:0, natomiast Czarni przegrali na boisku w Dziewinie ze Zrywem Kłębanowice 1:5. Podczas zbliżającego się weekendu obie drużyny zagrają na wyjazdach: Czarni 13 maja o godz. 11:00 powalczą o punkty z Górnikiem Lubin, tego samego dnia, tylko o 14:00 Sparta Parszowice zagra w Mikołajowicach z tamtejszym Orłem. Po ostatniej porażce Czarni spadli na 4 pozycję, a Sparta awansowała na 3 w tabeli klasy „A”.

Ponadto w klasie „B” Victoria Tymowa wygrała na swojej murawie z Unią Szklary Górne 4:1 i w następnej kolejce, która odbędzie się 13 maja o godz. 11:00 zmierzy się na wyjeździe z Transportowcem Kłopotów. Aktualnie Victoria zajmuje 10 miejsce w tabeli klasy „B”.

Natomiast w młodszych ligach podczas meczów wyjazdowych trampkarze pokonali Kuźnię Jawor 1:3, a zespół młodzików zremisował 1:1 z Górnikiem Lubin. W następnych spotkaniach, w sobotę, 12 maja o godz. 10:00 juniorzy młodsi zagrają na wyjeździe z Orlą Wąsosz, trampkarze u siebie o 13:00 podejmą Konfeks Legnica, a drużyna młodzików, również na swojej murawie, tylko o 14:30 zmierzy się z Amico Lubin.