CTiK

Jutro uroczystości 3 MAJOWE!

Już jutro przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku ścinawskie obchody rozpoczną się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, która wyjątkowo odbędzie się o godz. 9.30 w miejscowym kościele.

Poranne nabożeństwo dedykowane jest młodzieży, szczególnie tę grupę społeczeństwa miasta i gminy Ścinawa chcą uwrażliwiać na sprawy patriotyczne organizatorzy obchodów, jednak zaproszenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców. Rok 2018, to rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, święto majowe zainicjuje w Ścinawie ten ważny jubileusz.

W okresie do 11 listopada zaplanowano konkursy i spotkania skierowane w dużej mierze właśnie do młodzieży. – Kiedy w nie tak dalekiej przyszłości młode pokolenie ścinawian kreować będzie naszą przyszłość, powinno mieć świadomość tego, jak wiele musieli poświecić, w swojej często bezkompromisowej walce o wolność i demokrację, ich rówieśnicy, którym przyszło żyć w innych czasach- mówi Kamila Grabka-Levin- dyrektor CTiK w Ścinawie.

Na 3 maja zaplanowano w parku miejskim wystawę poświęconą młodym polakom, którzy oddali życie za Ojczyznę. Tego dnia pod pomnikiem pamięci w hołdzie tym, którzy brali udział w tworzeniu konstytucji zostaną złożone wiązanki kwiatów, w programie uroczystości przewidziano także występ artystyczny uczniów ze ścinawskiej szkoły.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom jutrzejszego święta wręczać będą okolicznościowe butony. Zapraszamy serdecznie!