AktualnośćiGmina ŚcinawaWydarzenia Kulturalne

Zebrali ponad 7 tysięcy dla Oli (FOTO)

Każdy z nas wie, że pomoc bezbronnym, a szczególnie dzieciom jest bardzo ważna. Rozumieją to też uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Tymowej, którzy 22 kwietnia zorganizowali koncert charytatywny dla chorej Oli. W przedsięwzięcie zaangażowała się także przyparafialna schola, natomiast ścinawski samorząd zachęca do udzielania wsparcia małej dziewczynce na swojej stronie internetowej oraz facebookowym profilu.

Ola Janiszewska ma dwa latka i cierpi na niedorozwój lewej komory serca (HLHS). Dziewczynka w swoim krótkim życiu przeszła już dwie operacje na otwartym serduszku oraz dwa zabiegi cewnikowania serca. Obecnie ma komplikacje pooperacyjne, w tym zwężenie lewej tętnicy płucnej, z którymi dzielnie walczy, nie tracąc przy tym radości z życia. Nadszedł czas na wykonanie kolejnego etapu korekcji wady serca. Profesor Malec zgodził się operować Olę w klinice na terenie Niemiec. Niestety koszt operacji wynosi 37 tys. euro i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców.

Dlatego też szkoła w Tymowej postanowiła pomóc zebrać pieniądze dla małej bohaterki. W trakcie koncertu, który zorganizowali uczniowie wraz z nauczycielami, nie zabrakło występów przedszkolaków i starszych dzieci, właściwie ze wszystkich grup wiekowych. Pięknie zagrali i zaśpiewali także członkowie przyparafialnej scholi. Były słodkości przygotowane przez mieszkańców wsi, a imprezie towarzyszył radosny nastrój rodzinnej zabawy. Wydarzenie odbyło się w tymowskiej świetlicy, która niemal pękała w szwach, w śród licznej widowni byli m.in. burmistrz Krystian Kosztyła oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ścinawie Irena Chrystyna.

– W trakcie tego małego a jakże wielkie koncertu udało nam się zebrać blisko 7.500,00 zł. Tak wielka hojność była możliwa dzięki temu, że ojciec Oli był mieszkańcem Tymowej i jest bardzo szanowany i lubiany przez naszą społeczność– mówi uczestniczka koncertu.

Jednak koncert nie był jedyną formą pomocy dla Oli. Wsparcia można udzielać na wiele innych sposobów, między innymi: biorąc udział w licytacjach, uczestnicząc w kolejnych wydarzeniach organizowanych dla dziewczynki, takich jak: Biegniemy dla Serduszka Oleńki, czy Imprezie Charytatywnej Dla Oli Z Sercem Dla Serca.

Można też wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS
ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150
z dopiskiem: „Aleksandra Janiszewska”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie
ul. Probostwo 6A
20-089 Lublin

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.

Ruszyła także zbiórka portalu siepomaga.pl, gdzie w bardzo prosty i łatwy sposób można udzielić pomocy.

Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony małej Oli na facebookowym profilu Oleńka – Waleczna Dziewczynka z Połową Serduszka HLHS, gdzie zamieszczane są bieżące informacje, dotyczące organizowanych akcji charytatywnych.