Ścinawa

Motywują do nauki języków obcych (FOTO)

Zespół projektowy Break Your Barrier działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z Torii” w przeciągu czterech miesięcy przeprowadził osiem otwartych warsztatów językowych dla dzieci i młodzieży, w tym czterokrotnie na terenie gminy Ścinawa.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości społeczeństwa o wadze znajomości języków obcych w obecnych czasach i zmotywowanie ludzi do nauki.

Zespół pomaga w przełamywaniu barier językowych i „walczy” z lękiem przed komunikowaniem się w języku obcym.

Warsztaty cieszą się dużą frekwencją, a odbyły się one dwukrotnie w czasie ferii zimowych w CTiK w Ścinawie, na świetlicy wiejskiej w Przychowej oraz w Tymowej.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze ścinawskiego samorządu każdy uczestnik miał zapewniony poczęstunek, a zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

– Ostatnie z przewidzianych zajęć odbędą się 14 kwietnia 2018r. na świetlicy wiejskiej w Siedlcach, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – zachęca do udziału w projekcie jego liderka Alicja Siwak.

Ostatnią inicjatywą projektu jest konkurs skierowany do młodzieży w przedziale wiekowym 13-16 lat.

Więcej informacji dostępnych jest na faceboo-kowym profilu BREAK YOUR BARIER.

Osoby spragnione dodatkowej motywacji zachęcamy do obejrzenia poradników, które znajdują się na kanale Break Your Barrier na YouTube.