ŚcinawaWydarzenia Kulturalne

Ścinawa zagrała z WOŚP (FOTO)

Kwotę 10.110,00 zł do puszek zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ścinawie, natomiast dochód z przedmiotów wystawionych na aukcjach osiągnął sumę 3.190,00 zł. Łącznie do wielkiego, orkiestrowego grania ścinawianie dołożyli 13.300,00 zł.

Cel 26 finału WOŚP to wsparcie i zbiórka środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tegoroczną akcję w gminie Ścinawa zaangażowanych było 44 wolontariuszy, którzy cały dzień kwestowali na ulicach miasta.

Po południu w sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum odbył się ścinawski finał grania z orkiestrą Jurka Owsiaka. Wydarzenie, w trakcie którego można było uczestniczyć w licytacjach, uatrakcyjniły występy: wokalistów ze studia piosenki działającego przy CTiK w Ścinawie, tancerzy z zespołu „Dumle”, nie zabrakło zabaw ruchowych prowadzonych przez Małgorzatę Chrąchol- wuefistkę i instruktorkę fitness. Na miejscu był także punkt, w którym strażacy z OSP Ścinawa pokazywali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Ponadto chętni, pod czujnym okiem instruktora Kazimierza Makuchowskiego mogli przygotować własnoręcznie wykonany latawiec. Na zakończenie finału, każdy kto przybył do ścinawskiego gimnazjum miał możliwość skosztowania pysznego tortu ufundowanego przez miejscowego cukiernika, Romana Soskę. Ostatnim akordem było „światełko do nieba”, w tym roku nietypowe, bo niegłośne, ale uwzględniające prośby miłośników czworonogów.

Suma 13.300,00 zł jest najwyższą zebraną podczas dotychczasowych finałów WOŚP w Ścinawie. Zeszłoroczny rekord 11.389,75 zł został pobity o niespełna 2.000,00 zł.

Organizatorami 26 Finału WOŚP w Ścinawie byli Gimnazjum Publiczne w Ścinawie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie oraz Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.