CTiK

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też w Ścinawie

Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu miejscowego gimnazjum Ścinawa zagra z Jurkiem Owsiakiem.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w sali gimnastycznej placówki przy ulicy Lipowej już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia br., a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W efekcie planowane są zakupy dla oddziałów podstawowych. Fundacja WOŚP planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Tego dnia na ulice Ścinawy wyjdzie około 50 wolontariuszy, bez pomocy których WOŚP nie miałaby sensu.

Z uwagi na szczególny cel- program imprezy towarzyszącej finałowi jest bogaty, a głównym jego punktem są licytacje przedmiotów oznaczonych serduszkiem. Ponadto odbędą się pokazy taneczne, występy dzieci ze studia piosenki działającego przy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, czy warsztaty robienia latawców- to tylko część propozycji przygotowanych przez organizatorów tegorocznej orkiestry.

W ramach ścinawskiego finału WOŚP przewidziano również degustację tortu okolicznościowego, ponadto przez cały czas trwania akcji będzie można korzystać ze słodkiej kawiarenki. Na zakończenie odbędzie się tradycyjne Światełko do Nieba.

Szczegóły na plakacie poniżej: