AktualnośćiCTiK

Gminne dożynki i uroczyste otwarcie zrewitalizowanego rynku!

Przed nami kolejne święto plonów, więc jak nakazuje tradycja, w sobotę 20 sierpnia wspólnie podziękujemy za zbiory i zakończenie żniw w zdrowiu. Przy dobrej muzyce, w miłej atmosferze i w pięknym otoczeniu zrewitalizowanego rynku rolnicy, a także cała lokalna społeczność, odnajdą chwilę wytchnienia oraz odpoczynku po miesiącach doglądania upraw i dbaniu, by zasiew obrodził. Ścinawa jest gminą miejsko-wiejską, a rynek to ważne miejsce dla wszystkich mieszkańców, zaś dożynki to idealny moment, by wspólnie z włodarzami i zaproszonymi gośćmi, otworzyć zmodernizowane centrum miasta. Zapraszamy na dożynki, które organizuje Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie!

 

Ścinawskie święto plonów rozpocznie msza święta w intencji wszystkich rolników i działkowców, po eucharystii tradycyjny korowód przejdzie do rynku, po symbolicznym otwarciu zrewitalizowanego centrum miasta kontynuowany będzie obrządek dożynkowy, a później zabawa. Na scenie zameldują się zespoły folklorystyczne i lokalni artyści. Kapituła rozstrzygnie dożynkowe konkursy, a następnie zaprezentują się grupy muzyczne takie jak: Skaner, Ellixir i Bazyleek.

Gwiazdą wieczoru będzie Anastazja Maciąg – polska piosenkarka, autorka tekstów, influencerka i tiktokerka, która w 2020 roku wzięła udział w przesłuchaniach w ciemno do 3. edycji The Voice Kids. Dostała się o ekipy Dawida Kwiatkowskiego i wystąpiła w odcinkach na żywo. We wrześniu ubiegłego roku pokonała pięć tysięcy rywali i zwyciężyła w organizowanym przez TikToka i Universal Music Polska, przy wsparciu ESKI, konkursie dla młodych talentów pt. „Rising Star Polska”, dzięki czemu zdobyła kontrakt nagraniowy z UMG i w październiku 2021 wydała swój pierwszy singiel pt. „Temat o Tobie”.

Imprezę zakończy zabawa taneczna.

 

Uwaga: w czasie trwania imprezy zostanie zamknięty ruch samochodowy w ścisłym centrum miasta, co wskazuje załączona mapka.

(czerwonymi strzałkami zaznaczony możliwy ruch w sąsiedztwie rynku)