Sport

Remis Odry z Orkanem

W miniony weekend, 30 września i 1 października rozegrano kolejne mecze piłkarskie w ramach rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa na własnej murawie zremisowała z wyżej notowanym Orkanem Szczedrzyszkowice 2:2, tym samym podopieczni Tomasza Wołocha awansowali na szóste miejsce w tabeli IV ligi. W najbliższym meczu, w ramach Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica, który odbędzie się w środę, 4 października o godz. 16:00 ścinawski zespół, jako gospodarz zmierzy się z drużyną KS Polkowice. Natomiast weekendowy, ligowy pojedynek, tym razem na wyjeździe Odra-Total Ścinawa rozegra z Sudetami Giebułtów, spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 października o godz. 15:00.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał na wyjeździe z Dębem Stowarzyszenie Siedliska 5:3 i z jednym punktem na koncie nadal zajmuje ostanie miejsce w tabeli. W kolejnym meczu, który odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 15:00 Grom na swoim boisku zmierzy się z KS Legnickie Pole.

Natomiast w klasie „A” Czarni w Dziewinie pewnie pokonali Zjednoczonych Snowidza 5:1 i tym samym awansowali na czwartą pozycję w tabeli. Z kolei Sparta Parszowice obroniła pozycje lidera tabeli pokonując u siebie Rodło Granowice 2:0. W najbliższych meczach ligowych, tym razem wyjazdowych, w sobotę, 7 października o godz. 15:30 Spartanie zmierzą się z Parkiem Targoszyn, natomiast dzień później o godz. 15:00 Czarni Dziewin powalczą o punkty w Kłębanowicach z tamtejszym Zrywem.

W klasie „B” Victoria Tymowa przegrała na wyjeździe z Unią Szklary Górne 5:1 i w następnym meczu w niedzielę, 8 października o godz. 11:00. na swojej murawie podejmie zespół Transportowca Kłopotów-Osiek. Po ośmiu kolejkach Victoria zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Ponadto odbyły się pojedynki w młodszych ligach. Wszystkie trzy drużyny rozegrały mecze na wyjeździe, w których juniorzy młodsi przegrali ze Stalą Chocianów 3:0, trampkarze pewnie pokonali Rodło Granowice 3:9, a zespół młodzików zremisował z Orlą Wąsosz 2:2. W kolejnych meczach, które odbędą się w sobotę, 7 października na stadionie w Ścinawie juniorzy podejmą Pogoń Góra, tuż po nich drużyna młodzików zagra z Amico Lubin, a jako ostatni tego dnia na stadionie w Ścinawie zagrają trampkarze, którzy zmierzą się z Ratajem Paszowice (pierwszy sobotni pojedynek zaczyna się o 11:00, a po nim kolejne dwa spotkania, jedno po drugim).

O weekendowych spotkaniach drużyn z gminy Ścinawa można przeczytać również na:

  1. Wołoch: Szanujemy ten punkt
  2. Wyżga: Daliśmy poczuć krew ścinawianom
  3. Spartanie na czele A-klasy (FOTO)
  4. Orkan nie sforsował Odry (FOTO)