Sport

W niedzielę starcie IV-ligowych beniaminków

Inauguracja nowego sezonu piłkarskiego już za nami, kolejne rozgrywki zaplanowano na najbliższy weekend.

W sobotę, 19 sierpnia zawodnicy klasy okręgowej Gromu Gromadzyń-Wielowieś na wyjeździe zmierzą się Zametem Przemków. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00.

Z kolei w niedzielę, 20 sierpnia na boisku w Dziewinie w derbach gminnych rywalizować będą, grający w klasie „A”, Czarni ze Spartą Parszowice. Początek pojedynku o godz. 14:00.

Tego dnia zagra także Victoria Tymowa, uczestnicząca w rozgrywkach klasy „B”, która o godz. 11:00 podejmie u siebie Huzara Raszówka.

Również w niedzielę o godz. 17:00 na stadionie w Ścinawie Odra-Total zawalczy o kolejne cenne punkty. Tym razem jej rywalem będzie Górnik Złotoryja, który podobnie jak ścinawski zespół, w minionym sezonie awansował do IV ligi.

Emocji co niemiara, przy tym trema nowicjuszy na tym poziomie rozgrywek, oczekiwania kibiców powodują, że drużyna ze Ścinawy nie złapała jeszcze swojego rytmu. – Ostatnie spotkanie nie należało do najlepszych, ale liczymy, że chłopaki się rozkręcą- mówi prezes Odry Jacek Wołoch.

Wspomniane „rozkręcenie” będzie w najbliższym zmaganiach wskazane, bo rozgrywki piłkarskie przyjadą obejrzeć wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie prezes DZPN Andrzej Padewski, a także wiceprezes DZPN i zarazem prezes OZPN Legnica Maria Kajdan. Towarzyszyć im będzie gospodarz gminy Krystian Kosztyła, który jest również członkiem zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Obie drużyny zostaną wyróżnione za osiągnięcia z poprzedniego sezonu i awans do IV ligi. Ponadto wręczona zostanie licencja trenerska szkoleniowcowi pierwszego zespołu Odry Tomaszowi Wołochowi.