AktualnośćiGmina Ścinawa

7 chętnych na rozbudowę wojewódzkiej 292 w naszej gminie!

W miniony wtorek, 11 czerwca, przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu dokonali otwarcia ofert złożonych w ramach postępowania pn.: „Przebudowa wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Ścinawa – Lasowice. Łącznie do organizatora przetargu wpłynęło aż 7 propozycji na realizację zadania, z których najtańszą złożyła firma Kobylarnia S.A. z miejscowości Brzoza – oferta opiewa na kwotę 26.707.516,03 zł. Wato podkreślić, że przeznaczone na przedmiotową inwestycję środki, zadeklarowane przez DSDiK podczas otwarcia, to suma ponad 44 mln zł! Można więc z optymizmem patrzeć na realizację zadania i rozpoczęcie robót budowlanych, najprawdopodobniej jeszcze w bieżącym roku, oczywiście po podpisaniu kontraktu z potencjalnym wykonawcą tego potrzebnego przedsięwzięcia drogowego w naszej gminie.

Przypominamy, że na początku kwietnia br. burmistrz Krystian Kosztyła oraz radni: Agnieszka Parzyńska, Henryk Kozak i Jan Śliwa (radny ubiegłej kadencji) spotkali się z dyrektorem DSDiK we Wrocławiu Leszkiem Lochem. Wówczas szef jednostki odpowiedzialnej za zarządzanie drogami wojewódzkimi zadeklarował, że jeszcze wiosną ogłoszony zostanie przetarg na opisywaną wyżej i wyczekiwaną przez naszych mieszkańców inwestycję. Po kilku tygodniach na platformie EZamównienia opublikowano ogłoszenie. Ostatecznie w miniony wtorek dokonano otwarcia ofert, z których najkorzystniejsza cenowo jest obecnie weryfikowana przez powołany w DSDiK zespół.

Wchodząca w fazę realizacji inwestycja zakłada nie tylko przebudowę samej jezdni, ale również budowę ciągu pieszo-rowerowego, czy zatoki autobusowej w ciągu ulicy Chobieńskiej, w okolicach zjazdu na oczyszczalnię ścieków. Dzięki temu poprawi się nie tylko sam komfort podróżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, również i pieszych, bo oprócz nawierzchni jezdni odnowione będą chodniki, które choćby w ciągu ulicy Lubińskiej są już mocno wyeksploatowane. Przebudowana zostanie droga wojewódzka na odcinku – od przejazdu kolejowego na ulicy Lubińskiej, przez Chobieńską w Ścinawie, aż do mostu nad potokiem Dębniak w Lasowicach.