AktualnośćiGmina Ścinawa

Zapraszamy na Dni Ścinawy!

Przypominamy, że najbliższy weekend w naszej gminie upłynie pod znakiem dobrej zabawy. Centrum Kultury i Biblioteki w Ścinawie zorganizuje święto miasta, tradycyjnie połączone z Dniem Dziecka. Dni Ścinawy wracają nad Odrę, do pięknego portu, który po przebudowie zyskał całkiem nowe oblicze i możliwości. To ważne wydarzenia będą miały należytą oprawę, a swoimi występami uświetnią je prawdziwe gwiazdy – z Kamilem Bednarkiem na czele. Zaczynamy już jutro!

1 czerwca (sobota)
Dni Ścinawy rozpocznie blok atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych, nieprzypadkowo, bo przecież 1 czerwca obchodzimy ich święto. Niezawodni i doświadczeni animatorzy zorganizują zabawy oraz konkursy z nagrodami. Pozostałą energię dzieci spożytkują na dmuchanym placu zabaw, który zostanie oddany im do zabawy całkowicie bezpłatnie!
Muzyczną część imprezy rozpoczną soliści z zespołu „Bez nazwy”, a po nich nieprzeciętne umiejętności zaprezentują tancerze ze „Studia Balans”. Uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej w Tymowej przygotowali kolejny występ wokalny, a po nich na scenie zameldują się koledzy i koleżanki ze Ścinawy. Pouczającą, „Zdrową bajkę o Czerwonym Kapturku” zaproponuje grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”, która działa przy CKiB, a sztuczkami oczaruje publiczność iluzjonista Paweł Kwiecień.
Punktem kulminacyjnym dla pierwszego dnia będzie 3. edycja „Nocy Klubowej Odra Dance Event”, podczas której zaprezentują się artyści doskonale znani fanom gatunków muzyki elektronicznej: Xeron Thant, Thomas Clarx, Alex McFeanly, Leon, Vnalogic oraz Damian Skóra.

2 czerwca (niedziela)
Drugi dzień rozpoczniemy sportowym akcentem, bo ścigać się będą młodzi cykliści w ramach Ligi Szkółek Kolarskich.

Tradycyjnie przed publicznością w rodzinnej Ścinawie zaprezentuje się Dawid Krężel – zdolny muzyk, uczestnik wielkiego finału „Szansy na Sukces”. O rockowe brzmienia zadba doświadczony zespół „Nadmiar”, którego wokalista Damian Michalski, o charakterystycznym głosie, brał udział w 5. edycji– brał udział w The Voice of Poland. „Cosmos” to formacja, która jest autorem hitu: „Droga Pani, ale pani pachnie” z 10-milionowym wynikiem odtworzeń w serwisie YouTube. W świat twórczości Kory Jackowskiej zabiorze nas zespół „Raz 2 tribute by Maanam”. Natomiast o godzinie 20:45 wręczona zostanie Nagroda Miasta i Gminy Ścinawa.
Wreszcie na scenie pojawi się wyczekiwany Kamil Bednarek. „Chwile jak Te”, to jeden z najpopularniejszych utworów w dorobku artysty, chociaż hitów jest naprawdę wiele i ciężko wymienić wszystkie. Ale odwołując się właśnie do tekstu tej piosenki: Takie chwile jak Te, nie zdarzają się zbyt często(…)” – to nie może Państwa zabraknąć na Dniach Ścinawy, zapraszamy!

Więcej informacji o imprezie, a także artystach, którzy pojawią się na scenie w ścinawskim porcie, dostępne na profilu facebookowym organizatora Centrum Kultury i Biblioteki w Ścinawie: https://www.facebook.com/CKiBScinawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *