AktualnośćiGmina Ścinawa

Komisja zaopiniowała zgłoszone kandydatury

Powołana przez radnych Rady Miejskiej w Ścinawie Komisja Nominacyjna przeanalizowała kandydatury zgłoszone do Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa. Łącznie w terminie i zgodnie z procedurą wpłynęło aż 6 wniosków o przyznanie tego prestiżowego wyróżnienia. Zgodnie z decyzją komisyjnej większości pod głosowanie rajców na najbliższej sesji zostaną poddane następujące nominacje: Iwony Rej oraz Grupy Ratowniczej Dziesław. Już jutro rozpatrywane będą uchwały w sprawie przyznania Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa 2024, natomiast wyróżnienie zostanie wręczone w niedzielę 2 czerwca, podczas obchodów Dni Ścinawy.

– Uważam, że samo zgłoszenie danej organizacji, czy osoby jest już dużym wyróżnieniem, potwierdza bowiem, że są one zauważane i doceniane przez lokalną społeczność. Jako jeden z uprawnionych według statuty do zgłoszenia kandydatury, złożyłem wniosek o przyznanie tegorocznej nagrody Alicji Moskal, która od lat angażuje się w akcje charytatywne, nigdy biernie się nie przygląda, jak inni pracują, sama zakasuje rękawy i działa. Alicja organizuje festyny, koncerty, wydarzenia sportowe, zbiórki dla ubogich i chorych, a także dla bezdomnych zwierząt. Kilka miesięcy temu została doceniona i zauważona poza naszą gminą otrzymując tytuł Wolontariusza Roku Powiatu Lubińskiego – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Pozostałe, oprócz Alicji Moskal kandydatury to:

• Stowarzyszenie LKS „Sparta” Parszowice – klub funkcjonuje od 2023 r. i został założony z inicjatywy mieszkańców. Obecnie Sparta rywalizuje w A-klasie i jest liderem rozgrywek. Klub regularnie dostarcza pozytywnych emocji i integruje lokalną społeczność, promuje sport oraz aktywny wypoczynek. Klub został wskazany przez Mieszkańców Miasta i Gminy Ścinawa.

• Iwona Rej – dyrektor rodzinnego domu dziecka w Przychowej. Placówką, którą Pani Iwona założyła działa od 2016 roku, a kobieta o wielkim sercu stara się, by trafiające pod jej dach dzieci odzyskały poczucie bezpieczeństwa, wiarę w miłość rodzicielską, a na ich buziach znów pojawiły się uśmiechy. Obecnie w rodzinnym domu dziecka mieszka trzynaścioro dzieci, w tym troje niemowląt. Panią Iwonę Rej wskazał przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie.

• Stowarzyszenie Osób z Pozytywną Energią Ścinawska Grupa Nordic Walking – mieszkańcy, którzy od wielu lat promują aktywność fizyczną, zdrowy tryb i pozytywne nastawienie do życia, integrując mieszkańców. Są otwarci na każdego, kto chce dobrze się bawić i potrzebuje dobrego towarzystwa. Pasją do sportu stowarzyszenie zaraża również seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. W naszym mieście zorganizowali, czy też współorganizowali nie jedne ponadregionalne zawody, których przykładem są: Walentynkowe Mistrzostwa Nordik Walking, czy ostatnio Dolnośląski Festiwal Nordik Walking, który odbył się w Ścinawie w sierpniu minionego roku. Grupa angażuje się również w pomoc charytatywną, a jej imprezy są zawsze wzorowo przygotowane. Kandydaturę wskazało Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa.

• Ryszard Kogut – wieloletni członek i były prezes (obecnie wiceprezes) Koła nr 33 Ścinawa Polskiego Związku Wędkarskiego. Ryszard Kogut to były nauczyciel, wychowawca młodzieży, trener piłki nożnej. Odbierany jest jako osoba o wielkim sercu, ścinawianin, który reprezentuje gminę i aktywnie uczestniczy we wszelkich przedsięwzięciach dla lokalnej społeczności. Ryszarda Koguta zgłosił prezes Koła nr 33 Ścinawa Polskiego Związku Wędkarskiego.

• Grupa Ratownicza Dziesław – wykwalifikowani i wyszkoleni ratownicy z Dziesławia uczestniczą w akcjach poszukiwawczych i działaniach pomocowych na terenie Dolnego Śląska. Integrują lokalną społeczność, edukują w zakresie pierwszej pomocy, pomagają osobom starszym, mającym problemy z poruszaniem się, którym organizują transport. Kandydaturę wskazali Mieszkańcy Miasta i Gminy Ścinawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *