AktualnośćiGmina Ścinawa

Dotacje na zabytki sakralne w gminie Ścinawa

Kolejny raz ścinawski samorząd przekazał dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w kościołach, które są zabytkami i jednocześnie służą wiernym z gminy Ścinawa. Podczas sesji w ubiegłym tygodniu radni Rady Miejskiej w Ścinawie podjęli stosowną uchwałę, parafie otrzymają łączne wsparcie w kwocie 60.000,00 złotych.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Dłużycach – Kościół filialny p.w. Wniebowzięcia NMP w Zaborowie: 20.000,00 zł z przeznaczeniem na wykonanie prac związanych z nakładaniem tynków, uzyskaniem właściwej wentylacji kościoła wraz z wymalowaniem wnętrza.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Bolesnej w Tymowej – Kościół pomocniczy p.w. Matki Bożej Królowej w Tymowej: 10.000,00 zł z przeznaczeniem na wykonanie odświeżenia ścian wewnętrznych i sufitu oraz na naprawę mocowania okien witrażowych w istniejących otworach okiennych.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Olszanach – Kościół filialny p.w. św. Wawrzyńca w Przychowej: 20.000,00 zł z przeznaczeniem na konserwację barokowego ołtarza głównego – etap VI, kontynuacja prac przy prawym skrzydle ołtarza.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie: 10.000,00 zł z przeznaczeniem na konserwację ołtarza głównego w kościele parafialnym – I etap.