AktualnośćiSport

Pobiegli 7. raz w Łabędzim Biegu (FOTO)

Tegoroczna edycja największej imprezy biegowej w gminie Ścinawa zgromadziła na starcie 98 uczestników i wszyscy tym razem dobiegli do mety. Kolejny Łabędzi Bieg przeszedł do historii, dostarczył wielu emocji, ale i dobrej zabawy. Ponad 9-kilometrową trasę najszybciej pokonał Łukasz Garliński, na mecie zameldował się z doskonałym czasem 0:29:50, wśród pań ponownie bezkonkurencyjna była Natalia Koszałko (0:38:22). Zmaganiom towarzyszyła piękna pogoda, a o bezpieczeństwo na trasie w profesjonalny sposób zadbały wspomagające organizatorów służby: policja, strażacy oraz medycy. Zawody zorganizowały Centrum Kultury i Biblioteka w Ścinawie, pod honorowym patronatem burmistrza Krystiana Kosztyły.

Tradycyjnie to najmłodsi zainaugurowali Łabędzi Bieg, w ramach promocji sportu dzieci przebiegły wyznaczoną wokół CKiB pętlę. Każdy kto przekroczył linię mety, został nagrodzony pamiątkowym medalem.

Później rozpoczął się już bieg główny, który potrwał stosunkowo krótko, bo ostatnia uczestniczka ukończyła go w czasie 1:04:30. Organizatorzy nagrodzili najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach, specjalne upominki trafiły również do najmłodszego i najstarszego zawodnika: Patryka Łabędzia z Krakowa (16 lat) i Edwarda Machowskiego z Wołowa (76 lat).

VII Łabędzi Bieg (wyniki najlepszych):
Kobiety OPEN:
1. Natalia Koszałko
2. Anna Niedźwiecka
3. Sylwia Szmacińska

Mężczyźni OPEN:
1. Łukasz Garliński
2. Rafał Bardziński
3. Jacek Jabłoński

Kobiety gmina Ścinawa (OPEN):
1. Paulina Puzio
2. Marta Lis
3. Paulina Martyna

Mężczyźni gmina Ścinawa (OPEN):
1. Łukasz Garliński
2. Zygmunt Kogut
3. Piotr Rudyk

Dekoracja najlepszych odbyła się przy udziale radnych Rady Miejskiej: Agnieszki Parzyńskiej i przewodniczącego Mateusza Łazarka oraz burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły.

Na pochwałę zasługuje praca służb wspomagających: policjantów z KPP w Lubinie i komisariatu w Ścinawie oraz strażaków z gminnych jednostek OSP, przedstawicieli Klubu Sportowego „Start” Ścinawa a także wolontariuszy, dzięki którym 7. Łabędzi Bieg odbył się bez zakłóceń, na dobrze oznaczonej trasie, z odpowiednim zapleczem.

Foto: Paweł Noszczyński