AktualnośćiGmina Ścinawa

Wymieniają dach na remizie (FOTO)

Trwają zaawansowane prace budowlane związane z realizacją zadania pn.: „Zaprojektowanie, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku remizy OSP w Ścinawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Mickiewicza 37”. Wykonawca, CDC GROUP Sp. z o. o. z Wrocławia, przystąpił ostatnio do wymiany konstrukcji dachu. Wcześniej m.in. wykonał dodatkowe fundamenty, wymienił sieci, wybudował nową klatkę schodową oraz postawił ściany działowe, zmieniając układ i przeznaczenie pomieszczeń. Obiekt zostanie oddany strażakom do użytku latem bieżącego roku.

Należy podkreślić, że na opisywane przedsięwzięcie ścinawski samorząd pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 mln zł. Modernizacja remizy, zgodnie z zawarta umową to koszt ponad 3,1 mln zł.
kompleksowa modernizacja remizy zakłada nie tylko przebudowę obiektu i remont jego pomieszczeń, ale również wymianę instalacji, wentylacji, stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie elewacji, a także nowe ogrodzenie oraz zagospodarowanie terenu wokół.