AktualnośćiSport

5 medali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W miniony weekend w podwrocławskiej Lutyni odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF strefy D (województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego) – najważniejsze w sezonie zawody dla sportowców z roczników 2013, 2012 i 2011. Imprezę zorganizowano w hali sportowej miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w ramach punktowanego współzawodnictwa młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. W prestiżowych zawodach brało udział 153 zawodników z 18 klubów, z aktualną licencją klubową i zawodniczą Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Karate. Po raz kolejny ścinawscy młodzicy spisali się wspaniale, zdobywając 5 medali: 3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy oraz 3 punktowane piąte miejsca. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła 2. pozycję!

– Walki naszych zawodników, mimo ich młodego wieku, były zacięte i stojące na wysokim poziomie, a pojedynki do końca trzymały w napięciu. Tak liczne sukcesy sportowe naszych wychowanków są efektem dobrej pracy kadry trenerskiej oraz wsparcia finansowego Gminy Ścinawa. Dziękujemy także rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w realizacji ich pasji. Zajęcia klubu karate Goju Ryu Shuseikan w Ścinawie odbywają się 2 razy w tygodniu, a dla kadry zawodniczej prowadzone są treningi dodatkowe – tłumaczą szkoleniowcy.
W imieniu zarządu serdecznie gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie klubu na sportowych arenach.

W Lutyni doskonale zaprezentowali się:

złote medale:
– Justyna Pieńko w kumite indywidualnym młodziczek -38 kg;
– Julia Jarmuszczak w kumite indywidualnym młodziczek -55 kg;
– Liliana Barcińska w kumite indywidualnym młodziczek +55 kg.
srebrny medal:
– Agnieszka Makuchowska w kumite indywidualnym młodziczek -55 kg.
brązowy medal:
– Maciej Rostek w kumite indywidualnym młodzików -36 kg.
punktowane piąte miejsca:
– Karolina Łukasiewicz w kumite indywidualnym młodziczek -38 kg;
– Malwina Sośnicka w kumite indywidualnym młodziczek -46 kg;
– Liliana Rodziewicz w kumite indywidualnym młodziczek -55 kg;
– Justyna Pieńko w kata indywidualnym młodziczek K-2.

W tym samym dniu, po MMM, odbył się Budokan Sparing Camp w którym brali udział młodsi i starsi zawodnicy, zdobywając dla Karate Goju Ryu Shuseikan 17 medali: 3 złote, 7 srebrnych, 7 brązowych.
Złote medale zdobyli:
Oliwia Piotrowska, Maciej Rostek, Stanisław Skorupa.
Srebrne medale:
Bianka Puzio, Michał Janor, Justyna Pieńko, Karolina Łukasiewicz, Julia Jarmuszczak, Antonina Kijewska, Michał Pachucki.

Brązowe medale:
Bartosz Pachołek, Marcel Makuchowski, Tomasz Grzybalski, Liliana Rodziewicz, Agnieszka Makuchowska, Aleksandra Chmielowska, Natalia Stożek.

Zdjęcia: Kamil Kijewski, Agnieszka Jarmuszczak, Katarzyna Pieńko, Karate Goju Ryu