AktualnośćiGmina Ścinawa

Zagramy z WOŚP!

Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, Stowarzyszenie „Aktywnie dla Gminy Ścinawa”, Centrum Kultury i Biblioteka w Ścinawie oraz ich partnerzy: wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie, 7. Wińszczańska Drużyna Harcerek „Polana”, strażacy z OSP Ścinawa, Fundacja „Przystań” w Ścinawie zapraszają 28 stycznia na wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Ścinawski finał zostanie zorganizowany w sali widowiskowej CKiB, a wydarzeniu towarzyszyła będzie moc atrakcji.

Jak zapewniają organizatorzy, chętni skorzystać będą mogli ze wszystkich przygotowanych atrakcji, a koszt udziału w zabawie, to symboliczny wrzut do puszki. Impreza rozpocznie się już o godzinie 10:00 przy „Pałacyku”, gdzie działała będzie „Kawiarenka pod chmurką”. Z kolei od 14:00 rozpocznie się zabawa w centrum kultury, gdzie zaprezentują się karatecy oraz tancerze ze Studia Balans. W muzycznym występie zaprezentują się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, strażacy przeszkolą z pierwszej pomocy, a grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna” zabierze nas w świat kolęd i specjalnych życzeń. Iluzjonista Kuba Warkocz sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe, z kolei finalista „Szansy na sukces” Dawid Krężel kolejny raz rozkołysze ścinawską publiczność. O 18:00 wystąpi muzyk, piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna – Czesław Mozil.

W trakcie imprezy prowadzone będą licytacje cennych przedmiotów, chętni do podzielenia się dobrem oraz swoimi pamiątkami, mogą je przekazywać w recepcji Ośrodka Działań Edukacyjnych i Twórczych Schroniska Młodzieżowego „Pałacyk”. Od dziś na profilu facebookowym organizatora: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057449229009 prezentowane będą przeznaczone na aukcję pamiątki oraz zapowiadane kolejne wydarzenia. Wszyscy, którzy mają ochotę pomóc w organizacji ścinawskiego finału, lub zorganizować jakąś atrakcję podczas imprezy, proszeni są o kontakt z „Pałacykiem”: 884 600 036, palacyk@scinawa.pl.
W tym roku nowością będzie specjalna loteria z ciekawymi nagrodami, oczywiście cały dochód trafi na konto WOŚP.

W gwoli uzupełnienia, Ścinawa kwestowała będzie we współpracy ze Sztabem #517 Team Lubin. Całą orkiestra zagra „dla płuc po pandemii”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który pomoże w leczeniu płuc i w oddychaniu.