AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawa zwyciężyła w najbardziej prestiżowym rankingu samorządowym!

Zakończyło się XXI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, które odbywało się w Katowicach w dniach 11-12 października br. Przedsięwzięcie łączy najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej ze światem biznesu oraz finansów. Podczas uroczystej Gali Inwestorów Samorządowych „Wspólnota”, która towarzyszyła wydarzeniu, Gminę Ścinawa reprezentował burmistrz Krystian Kosztyła, który odebrał bardzo prestiżowe wyróżnienie, dedykowane małym miastom! Ścinawa zajęła 1. miejsce w Polsce w kategorii wydatki inwestycyjne samorządów, poprawiając wynik sprzed roku, wówczas była druga!

– Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy swoją sumienną i profesjonalną pracą przyczyniają się do tak doskonałych rezultatów. Przypomnę tylko, Ścinawa to gmina z powiatu lubińskiego, która w przeciwieństwie do swoich sąsiadów nie może liczyć na wpływy do budżetu od kopalni, aby się rozwijać, musimy sięgać po środki zewnętrzne a ostatnie lata potwierdzają, że jesteśmy w tym niezwykle skuteczni – tłumaczył burmistrz Krystian Kosztyła.

Samorządowe forum to największa i najważniejsza konferencja dla władz samorządowych w Polsce, podczas której dyskutuje się o problemach wykorzystania zasobów i aktywów, którymi gminy dysponują do jak najskuteczniejszego realizowania polityk, strategii i zadań o charakterze lokalnym. Specjaliści z różnych dziedzin dzielą się swoją bogatą wiedzą podczas paneli dedykowanych pracownikom urzędów, omawiają sytuacje które już się wydarzyły oraz takie, z którymi samorządowcy mierzyć się będą w najbliższym czasie.

– Wspólnie z ekspertami i samorządowcami omówiliśmy trapiące jednostki samorządu terytorialnego problemy. Wszyscy, choć w różnym stopniu, mierzymy się z realizacją ambitnych zadań inwestycyjnych, mniejszymi wpływami własnymi do budżetów czy niedoszacowaną subwencją oświatową. Działamy jednak dla lokalnych społeczności, nie ograniczając się tylko do łatwych wyzwań, sięgamy po zewnętrzne środki, nie bojąc się konkurencji, czego efektem jest nasze kolejne wyróżnienie – uzupełniał burmistrz.