AktualnośćiGmina Ścinawa

Trwa modernizacja oświetlenia w Ścinawie

Firma VOLT-TIM Dariusz Rudnicki z Księginic rozpoczęła modernizację drogowego oświetlenia w Ścinawie, roboty dotyczące demontażu starych latarni prowadzone są obecnie przy ulicy Przyjaciół Żołnierza. W kolejnym etapie wykonawca rozpocznie działania w obrębie ulicy Chopina. W związku ze specyfiką prac w rejonie działań inwestycyjnych lampy uliczne przez pewien czas świeciły będą w mniejszej ilości, tzn. co druga. Przepraszamy za utrudnienia, które potrwają około 5 tygodni. Warto dodać, że w części miasta gmina wymieniła już na nowe oprawy LED lampy zainstalowane na tzw. sieci skojarzonej. Efektem aktualnie prowadzonych robót będzie wymiana w całości starych oraz skorodowanych latarni, razem ze słupami na nowe i energooszczędne.

W ramach umowy z wykonawcą w Ścinawie zdemontowanych zostanie łącznie 238 wysłużonych słupów oświetleniowych z całym wyposażeniem, w ich miejsce postawione zostaną nowe – odporne na korozję, część z możliwością montażu iluminacji świątecznych i oczywiście wszystkie z oprawami LED ze sterowaniem. Planuje się wymianę latarni w obrębie ulic: 1 Maja, Batorego, Chopina, Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Władysława Jagiełły, Jana Pawła II, Kościelnej, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Kwiatowej, Lipowej, Łąkowej, Mickiewicza, Paderewskiego, Placu Kościelnego, Placu Zjednoczenia, Polnej, Przyjaciół Żołnierza, Robotniczej, Sienkiewicza, Szerokiej, Szkolnej, Szpitalnej, Wesołej, Wołowskiej, Zgody oraz Żołnierskiej.

Prace prowadzone są w wyniku udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie zadania pn. „Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Ścinawa” w ramach projektu „Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie gmin: Polanica Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubin”. Wartość przedsięwzięcia odnoszącego się do miasta Ścinawa, to kwota 1,35 mln zł.