AktualnośćiCTiKSport

W Ścinawie na pięknych trasach z kijkami (FOTO)

W minioną niedzielę w Ścinawie odbyła się druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking. W słoneczne przedpołudnie ponad 200 osób, amatorów i zawodników z osiągnięciami, starszych i młodszych, mieszkańców naszej gminy i gości spoza, pojawiło się przy ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury, aby aktywnie spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody. Trasy na 10, 5, oraz 2,5 km biegły przez urokliwe zakątki miejskiego parku oraz nadodrzańskie tereny zielone. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny, a spośród wszystkich rozlosowano atrakcyjne nagrody: oprócz sportowych plecków i toreb, były profesjonalne kijki, a także weekendowy pobyt w Karkonoszach dla dwóch osób. Na alejkach przy CTiK rywalizowały również dzieci.

Organizatorem oraz głównym inicjatorem tej sportowej imprezy jest Stowarzyszenie „Aktywni Zagłębia Miedziowego” i jego prezes Paweł Wechta. Partnerami są także samorządy, w których odbywają się poszczególne etapy, sponsorzy oraz lokalne instytucje i organizacje sportowe. W przypadku ścinawskiej edycji w przygotowanie oraz przeprowadzenie zawodów zaangażowali się: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Ścinawska Grupa Nordic Walking, Klub Sportowy „Start” Ścinawa. Wsparcia udzielili również policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie.

Honorowy patronat nad drugą edycją Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking objął burmistrz Krystian Kosztyła, który uczestniczył w zawodach wraz z rodziną. W imprezie udział wzięły również: wiceprzewodnicząca ścinawskiej rady Monika Żogalska oraz radna Agnieszka Parzyńska, panie dały sygnał do startu dla najliczniejszej grupy chodziarzy, którzy mieli do pokonania dystans 2,5 km, a na mecie dekorowały uczestników medalami. Z kijami w parku miejskim maszerował także wójt gminy Malczyce Andrzej Niemiec z kilkuosobową reprezentacją, byli również przedstawiciele samorządu z sąsiednich Prochowic. Ponadto na kończącym zawody losowaniu nagród pojawił się wójt gminy Radwanice Paweł Piwko, gospodarz trzeciej edycji, którą zaplanowano na 10 września.

Foto: Ula i Paweł Noszczyńscy