AktualnośćiGmina Ścinawa

Dworzec w Ścinawie zostanie wyremontowany!

Sumę 4,4 mld zł polski rząd przeznaczy na remonty, modernizacje i budowę dworców kolejowych w naszym kraju, realizację kolejnego etapu Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A. zaplanowano na lata 2024-2030. Na liście priorytetowej (podstawowej) obiektów zakwalifikowanych do renowacji znalazł się zabytkowy budynek przy stacji w Ścinawie! Warto podkreślić, że nasz samorząd, w imieniu mieszkańców i osób podróżujących pociągami, prowadził korespondencję z PKP S.A. Odział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu – formalnym zarządcą dworca, wskazując wielokrotnie na potrzebę modernizacji kolejowego obiektu w Ścinawie, dzisiaj możemy napisać, że pisma w tej sprawie oraz rozmowy z decydentami i kierownictwem spółki PKP przyniosły efekty.

W miniony piątek, 4 sierpnia, minister aktywów państwowych na konferencji prasowej poinformował o kolejnej edycji programu dworcowego. Przy okazji została opublikowana podstawowa, alfabetyczna lista 150 obiektów wskazanych jako priorytetowe do modernizacji. W zestawieniu tym ujęto zabytkowy dworzec w Ścinawie.

– Cieszymy się, że historyczny obiekt w Ścinawie odzyska dawny blask, co w połączeniu z odnowionym ostatnio peronem stanowiło będzie ładną wizytówkę dla naszego miasta. Apelowaliśmy o to do właściciela dworca, wielokrotnie rozmawiałem w tej sprawie z dyrektorem PKP Nieruchomości, nasze petycje spotykały się ze zrozumieniem, a dzięki kontynuacji programu i kolejnej jego edycji budynek zostanie wreszcie zmodernizowany. Liczymy też, że zgodnie z rządowymi deklaracjami obiekt będzie faktycznie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z pewnością o to zaapelujemy do zarządcy obiektu, podobnie jak po raz kolejny o dostępność odnowionego ostatnio peronu dla osób z ograniczeniami ruchowymi i poruszających się na wózkach – komentuje burmistrz Krystian Kosztyła.

Poniżej link do artykułu z pełną listą podstawową oraz rezerwową dworców przewidzianych do modernizacji:
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/nowy-program-inwestycji-dworcowych-150-obiektow-do-2030-r-79546.html.