Aktualnośći

Trzy medale w rankingowych zawodach karate

Za nami kolejny weekendowy maraton dwudniowych międzynarodowych zawodów, tym razem w Pleszewie. Rankingowy turniej Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Karate dla zawodników startujących w konkurencjach U14 (12-13 lat), U16 (14-15 lat) i U18 (16-17 lat). W silnie obsadzonych, prestiżowych zawodach trzy medale wywalczyli sportowcy z klubu Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. Ogromne gratulacje!

W dniach 22-23 kwietnia odbyły się międzynarodowe zawody IX Central Poland Open Grand Prix Karate. Przez dwa dni sportowcy rywalizowali na bardzo wysokim poziomie.. W zawodach startowało 697 zawodników, z 79 drużyn, z kraju i zagranicy. Pierwszego dnia odbyły się konkurencje dla karateków starszych w kategoriach wiekowych od kadetów (14 lat) do seniorów (+21 lat), w których Karate Goju Ryu Shuseikan Poland reprezentowało 3 zawodników. Nasi sportowcy stoczyli bardzo dobre walki, a efektem ich postawy były 2 medale. Dawid Grzybalski wywalczył srebrny medal w kumite indywidualnym juniorów (16-17 lat) +76 kg, z kolei Zuzanna Chomont sięgnęła po brązowy krążek w kumite indywidualnym kadetek (14-15 lat) -61 kg. Drugiego dnia rywalizowali młodsi zawodnicy w wieku od 8 do 13 lat. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników, a Maciej Rostek wywalczył brąz w kumite indywidualnym chłopców 8-9 lat -30 kg. Blisko zdobycia medalu była również Zuzanna Chomont, która ostatecznie zajęła 5. miejsce w konkurencji kumite ind. młodziczek +52 kg. Dobrze zaprezentowała się również Oliwia Piotrowska, po dobrych walkach odpadła jednak w eliminacjach. W kwalifikacji medalowej klub ze Ścinawy zajął 33. miejsce.

Opiekunowie gratulują swoim zawodnikom, ale również dziękują rodzicom: pani Katarzynie Pieńko, pani Justynie Chomont i pani Alicji Rostek oraz panu Dariuszowi Grzybalskiemu za wsparcie i kibicowanie.

Foto: Karate Goju Ryu Shuseikan Poland