AktualnośćiSport

Trenowali z prawdziwym mistrzem (FOTO)

W miniony weekend w Ścinawie odbyło się zapowiadane seminarium karate ze znanym i cenionym na całym świecie shihanem Paulem Colemanem. W pokazowych zajęciach udział wzięło 65 doświadczonych sportowców z Polski, którzy z brytyjskim mistrzem nie tylko trenowali, ale wymieniali również swoje uwagi oraz pogłębiali wiedzę na temat filozofii karate. Seminarium zorganizowała Akademia Szttuk Walki GoK1 przy finansowym wsparciu ścinawskiego samorządu.

– Mieliśmy okazję trenować pod okiem bardzo doświadczonego szkoleniowca. Paul Coleman to charyzmatyczna postać, która zaraża wszystkich pozytywną energią, ma ogromną wiedzę na temat karate, ale również filozofii i japońskich tradycji. Można powiedzieć, że jest trenerem dla nas trenerów, inspiruje do pracy nad sobą, podpowiada i zwraca uwagę na detale, których czasem nie dostrzegamy – relacjonował Piotr Moliński z klubu GoK1.

Paul Coleman to posiadacz czarnego pasa (8 Dana), mocno zaangażowany nie tylko w promocję karate, ale również japońskich tradycji. Mistrz jest także międzynarodowym egzaminatorem, pod jego okiem trenowało ponad 100 karateków, którzy później pomyślnie zdali egzaminy na czarne pasy.

Shihan Coleman mieszka na stałe w Anglii, regularnie prowadzi seminaria w całej Wielkiej Brytanii, ale również Portugali, Niemczech oraz w Polsce (bo to nie była jego pierwsza wizyta w naszym mieście). Kilka tygodni temu ekipa naszych karateków, na zaproszenie Brytyjczyka, uczestniczyła w pokazowych zajęciach, które mistrz zorganizował w Oxfordzie.

Zajęcia z doświadczonymi karatekami poprzedziło spotkanie i wspólny trening mistrza z najmłodszymi zawodnikami, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na matach, ale i notują pierwsze sukcesy. Po blisko godzinnym treningu na halę sportową dostarczony został okolicznościowy tort – przygotowany przez angażujących się w funkcjonowanie akademii rodziców. Z relacji uczestników wiemy, że smakował tak samo dobrze, jak wyglądał.

W trakcie seminarium kwestowano na rzecz zmagającego się z ciężką chorobą senseia Tomasz Pressa. Jak informują przyjaciele, utworzono też specjalną zrzutkę: https://zrzutka.pl/hxfcz6 .